Русинка е осудена на девет години затвор поради обид за убиство на 5-годишната ќерка на сосетката, бидејќи детето го заменила со негативецот од филмот Господар ...
сите 6 | | | веќе видена

Двајцата поранешни пријатели, Марина Наваро и Џон Флато, сега се најголеми непријатели и тоа заради голема џекпот добивка за која двајцата сметаат дека ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Родители и дечиња, главниот лик на кампањата „Патот до здрави заби“, Четко Четковски , ве повикува на гооолем настан на кој ќе се дружиме, забавуваме и ...
сите 2 | | | веќе видена

Од партијата „Глас за Македонија“ на Солза Грчева го обвинуваат Министерството за образование и наука (MOН) дека покажува целосно непознавање на проблемите кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Доналд Туск, кој минатиот месец жестоко ги искритикува архитектите на брегзит, укажувајќи дека во пеколот има посебно место за нив, смета дека местото на вечно ...
сите 3 | | | веќе видена

Флоријан Вајс симболично го испишал на поле со јачмен предлогот за брак за својата девојка, со натпис „Сакаш ли да се земеме?“.  Предлогот за брак баварскиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сакате да ослабете или да не се дебелеете, многу е важна водата, а тоа е познато од многу одамна, но важни се и други напитоци. Доволно е едно кафе на ден, ...
сите 11 | | | веќе видена

Русија и Сирија ги поканија САД, Јордан и ОН да направат заедничка посета на кампот за бегалци „Рукбан“ за да ја проценат ситуацијата таму, изјавишефот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Саудискиот престолонаследник во изминатите две седмици не присуствувал на значајни министерски и дипломатски состаноци во земјата, а наводно му биле одземени и ...
сите 3 | | | веќе видена

Посетата на музеј може да им помогне на повозрасните Австралијци во нивното општо ментално и физичко здравје и да ги зближи генерациие. Кога влегуваме во ...
| | веќе видена

Елегантен, лесен за комбинирање и со универзален карактер – малиот црн фустан е во основата речиси на сечиј стил, токму поради овие карактеристики. ...
сите 10 | | | веќе видена

next