Од далечина, тешко е да се утврди што всушност, е Санта Круз дел Изоте. Се издига од морето и се чини дека лебди – ова е островот кој е еден од најгусто ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако љубовта на вашиот живот е вљубеник во зимата, тогаш со сигурност повторно ќе се вљуби во вас во PREMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT.Оваа година, дозволете си ...
сите 4 | | | веќе видена

Провладините медиуми ревносно го следат секој чекор на поранешниот македонскиот премиер Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија. Последна вест за ...
| | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 21 | | | веќе видена

Познатат музичка група Бјело Дугме имаше многу хитови, еден од тие е и песната Ружица си била, испеана од Горан Бреговиќ и Ален Исламовиќ, овој пат во ...
сите 6 | | | веќе видена

Денес, во време кога Скопје е помеѓу најзагадените светски метрополи, треба сите заедно да ги насочиме нашите сили за создавање на еден почист и зелен град. ...
| | веќе видена

Иако последните месеци сè повеќе жени рекле дека нема да ги депилираат пазувите и на тоа некако се прилагодивме, сега следува уште побизарен тренд помеѓу ...
сите 6 | | | веќе видена

 Кога мајката ќе каже дека е уморна, тоа е сè што мисли. Таа не кажува дека сака да ги однесе некаде децата и да заборави дека постојат. Кога мајката вели ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сакате струк како на манекенките, тајната е во овој рецепт. Овој оброк се јаде три дена, а содржи зелка, цвекло, морков, лимонов сок и маслиново масло. Се ...
сите 11 | | | веќе видена

Кога била бремена четири месеци, Криста Дејвис и нејзиниот сопруг Дерек дознале нешто шокантно. На нивната неродена ќерка ѝ е дијагностицирана аненцефалија. ...
сите 20 | | | веќе видена

next