Блогерка која постојано прикачува совршени семејни фотографии, откри дека во реалноста работите и не се така совршени како што изгледа на сликите. Реви Џејн ...
сите 7 | | | веќе видена

 Како и повеќето жени, така оваа која го извела експериментот, пред него била убедена дека за добар изглед секој ден треба на располагање да имате полн ...
| | веќе видена

 Речиси сите мажи се трудат запросувањето на нивната девојка да биде магично, романтично и да остави спомен кај двајцата. Голем број од нив се одлучуваат да ...
сите 4 | | | веќе видена

 Постојано во трка со времето, во потрага по пари и под влијание на стереотипите и социјалните медиуми, луѓето често можат да си го уништат животот. Работите ...
сите 5 | | | веќе видена

 Живееме во општество кое смета дека жената не може да биде успешна без маж покрај себе. Во ваквите мислења, за жал, водат жените и тоа се всушност оние жени ...
сите 2 | | | веќе видена

Се сеќавате ли на италијанскиот цртан Ла Линеа? Најпрвин, не било замислено да е цртан. Ла линеа, настанал восклоп на маркетиншка компанија на линија ...
| | веќе видена

Српската пејачка Славица Чуктераш откако по 3 години се врати на сцената наместо тоа да биде на „голема врата“, на фотографијата за враќањето се појави на ...
сите 4 | | | веќе видена

Пензионерите во Скопје го користат убавото време и бесплатниот јавен превоз во градот за прошетка, шопинг и муабет со пријателите. Фото: МИА/Фросина Насковиќ
сите 4 | | | веќе видена

Анастасија Ражњатовиќ неодамна во медиумите изјави дека не почитува голотија и не сака да се разголува на социјалните мрежи за да привлекува внимение. Имено ...
сите 21 | | | веќе видена

Американската вселенска агенција распишала најнов оглас за работа во кој се бара личност која толку го обожува својот кревет, што никогаш не би излегла од ...
сите 3 | | | веќе видена

Млад Африканец кој пред две години се преселил во Канада, неодамна стана мултимилионер, бидејќи два пати во пет месеци на лотарија освоил 3,5 милиони долари. ...
сите 10 | | | веќе видена

next