Пејачката Емина Јаховиќ од неодамна ужива во врската со турски милијардер. Откако стави крај на бракот со Мустафа Сандал, таа заплови во љубовна врска со 18 ...
сите 13 | | | веќе видена

Словенечката влада објави дека ги одобри стартните фондови за промовирање на првите два сателити кои што се проектирани во Словенија, и кои треба да бидат ...
сите 19 | | | веќе видена

Овен Не сте сигурни колку можете да ѝ верувате на една личност која константно се нуди да ви помогне за некои прашања. Сметате дека кај неа постои извесна ...
сите 57 | | | веќе видена

Боно Вокс коментираше за концертот минатата ноќ во Берлин дека „Ју ту“ наскоро би можеле да се повлечат од сцената, пишува „Ириш тајмс”. „Долго сме на патот – ...
сите 6 | | | веќе видена

Колку пати сте наишле на фотографии од витки жени со совршени гради и задници? Многу припаднички на понежниот пол се воодушевуваат на ваквите навидум совршени ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако сте како повеќето луѓе, тогаш веројатно гледате заљубен пар кој гледа во езерото. Но, ретко кој овде гледа и трета личност. Добро погледнете...Она што ...
сите 4 | | | веќе видена

Потребни состојки: – 5 суви сливи – 1 лажица лен – 1 лажица чиа семе – 2 шолји кокосово или бадемово млеко Подготовка: Исецкајте ги сливите а потоа заедно со ...
сите 11 | | | веќе видена

Мира Шкориќ пред неколку години доживеа стрес, а подоцна дозна дека има канцер. Иако за неа ова е болна тема за која не сака многу да зборува за српските ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако речиси никој не го прави ова, бадемите, лешниците и другите апетисани треба да се мијат пред да се консумираат. Никогаш не можеме да знаеме со сигурност ...
сите 2 | | | веќе видена

Б-92 – БелградЕлеганцијата, стилот и софистицираноста имаат едно друго име, и тоа гласи Шејха Моза бинт Насер. Таа е од трите сопруги на катарскиот емир и ја ...
сите 9 | | | веќе видена

next