Можете да ги користите додека подготвувате јадење, а со помош на штипките можете и да го решите плеткањето на каблите. Уште доста корисни трикови со штипки ...
сите 3 | | | веќе видена

Бројните светски медиуми ги пренесоа драматичните најави кои ги објавил британскиот "The Sunday Times" за наводната скорашна ерупција на вулканот Катла на ...
сите 2 | | | веќе видена

Медитеранот се претвора во гробишта на очајни луѓе, изјави турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу, пред Генералното собрание на ОН, каде ...
сите 3 | | | веќе видена

На 27-ми септември (четврток) во 20 часот, ќе се случи свеченото отворање со концертот под наслов “Ново утро”, на кој ќе настапи врвниот пијанист од Франција, ...
сите 21 | | | веќе видена

Ова е едноставен рецепт кој секој го има во својот дом. Сите кои носат очила или леќи знаат дека е тешко и заморно да се направат некои вообичаени работи, ве ...
сите 6 | | | веќе видена

Александра Пријовиќ за прв тап се огласи во медиумите од кога останала бремена."Не се огласував и драго ми е што сум денека овде. Се одморив, бидејќи летото ...
сите 3 | | | веќе видена

Изабела Аџани, Парижанка, во текот на кариерата повеќе пати била прогласувана за една од најубавите жени на светот, а и денес во 63-тата година важи за ...
сите 2 | | | веќе видена

Неодамна Русија организираше воени вежби во источниот Медитеран со што практично воведе зона на забрана на летови во близина на бреговите на Сирија, Либан и ...
сите 9 | | | веќе видена

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, обожува да ги крши модните правила и тоа не само кралските. За своето последно деловно излегување со принцот Хари, одлучила ...
сите 22 | | | веќе видена

Општина Карпош започнува со изградба на новиот урбан сквер – зелен парк, на потегот меѓу Тафталиџе 2 и Нерези, во близина на автобуската постојка на последна ...
сите 20 | | | веќе видена

Бразил не дозволува во земјата да се внесе повеќе од 2 400 долари во кеш , а синот на диктаторот кај себе имал 1,5 милиони долари и две торби полни со ...
сите 6 | | | веќе видена

Дури и во древниот Египет, лукот е фален со цела уста. Истото важи и за античка Грција, каде што војниците добивале задолжително лук во исхранат, за да бидат ...
| | веќе видена

Бредли Џон (14) е пронајден мртов во тоалетот од католичкото училиште „Сент Џон Лојд“ на 12 август, недолго откако неговите родители на управата на училиштето ...
сите 9 | | | веќе видена

next