Домот не е дом, ако во него не цвета барем една од овие билки! Сите фенг шуи мајстори тврдат дека овие билки ги исполнуваат желбите и привлекуваат позитивна ...
сите 13 | | | веќе видена

„Милица Тодоровиќ се опушти и не води грижа толку многу за нејзиниот изглед и здравје“ , пишува српското списание „Свет“ . Оваа атрактивна пејачка побара помош ...
сите 6 | | | веќе видена

Индија Канг, експерт за врски од Велика Британија вели дека мажите или жените кои заработуваат повеќе од партнерот, а притоа не го чувствуваат нивното ...
сите 15 | | | веќе видена

За напитокот кој сама го креирала и испробала, вели дека освежува, ревитализра, ја намалува надуеноста и го смирува дигестивниот тракт, го подобрува варењето ...
сите 11 | | | веќе видена

Популарниот сараевски бенд, „Црвена Јабука“, на самиот почеток по формирањето, пред цели три децении, доживеал тешки моменти кога во сообраќајна несреќа ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога мажот ќе сретне жена за која трага целиот свој живот, тоа многу често се случува сосема неочекувано. И, тоа се менува сè. Ако мажот го најде оној совршен ...
сите 16 | | | веќе видена

Пробајте ја оваа напивка која е вкусна, лесна за подготовка, а го забрзува метаболизмот и ви помага да се ослободите од вишокот килограми додека удобно седите ...
сите 14 | | | веќе видена

Откако во јули била уапсена во Вашингтон, Марија Бутина, руска студентка која владата на САД ја обвинила за шпионажа за нејзината татковина, таа престојува во ...
сите 2 | | | веќе видена

Оваа луксузна резиденција се наоѓа на приватен имот со површина од околу 1440 м2, а дефинитвно ќе ве заведе на прв поглед. Миконос е сам по себе остров кој е ...
| | веќе видена

Метежот од 6.500 туристи дневно остави негативни последици во речиси сите аспекти на филипинскиот остров Боракај, загрозувајќи ја неговата транспортна ...
| | веќе видена

Мистериозната геолошка појава околу Сахара која е видлива од вселената се наоѓа на подрачјето на денешна Мавританија. Таа претставува кружна формација со ...
сите 2 | | | веќе видена

Били Форбс од Алабама, во својот двор пронашол змија, па одлучил да ја застерла со сачмерка. Во таа прилика ѝ ја разнел главата, па ја ставил во задниот дел на ...
сите 8 | | | веќе видена

next