Швајцарија

  во

  Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски го совлада својот противник Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА и стана светски шампион. ИСКА е ...
  сите 13 | | | веќе видена

  22-годишната Ана Флоренс Рид е пронајдена мртва во купатило во вторникот во 7 часот утрината после љубовен однос со своето 29-годишниот момче, пишуваат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Македонија работната недела трае подолго од сите земји-членки на Европската унија, а втора е на балканот по времетраењето. Седмично во Македонија се работи ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Презентацијата на водечките германски трговски партнери ни помага подобро да го разбереме изворот на проблемите во извозот, а со тоа и слабеењето на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Тетово и поранешен амбасадор во Швајцарија, Алајдин Демири, почина вчера во Тетово.Тој беше политички аналитичар, универзитетски ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на Тетово Алајдин Демири почина вчера по краткотрајно боледување. Имаше 65 години. Демири беше градоначаник на Тетово од 1997 до 1998 ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Дваесет и двегодишната Ана Флоренс Рид од Велика Британија пронајдена е мртва во хотелска соба во Швајцарија. Гости и хотелскиот персонал повикале полиција ...
  сите 5 | | | веќе видена

  По кратко боледување, на шеесет и петгодишна возраст почина поранешниот тетовски градоначалник, Алајдин Демири. Тој беше градоначаник на Тетово во периодот од ...
  сите 41 | | | веќе видена