Швајцарија

  во

  Ерик Џемба Џемба, фудбалер кој беше „рамо до рамо“ со Вејн Руни и Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, уште се нема откажано од фудбалот и во моментов ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тенисерот Роџер Федерер не крие колку е вљубен во сопругата Мирка… Славниот тенисер е семеен човек. 37. годишниот Швајцарец, Роџер федерер, е најуспешен ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Познатиот швајцарски скијач Џанлука Барандун (24) загина во несреќа предизвикана со параглајдер. Трагедијата се случила во неделата попладне. „Ова е тежок удар ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Груевски не успева да стигне од едно на друго судско рочиште, поради многуте случаи на СЈО во кои е обвинет. Дури и рочиштето каде се слушаа „бомбите“ заврши ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Рафаел Надал потврди дека нема да настапи на завршниот елитен турнир АТП-финалето во Лондон поради повреда на стомачниот мускул по што потврди дека ќе оди на ...
  сите 79 | | | веќе видена