Швајцарија

  во

  Со слушање на преостанатите „бомби“ денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. На ...
  сите 34 | | | веќе видена

   Кога зборуваме за Европа, не мислиме на цела, бидејќи секаде е сè различно – од јазик, до култура, храна и правила. Но, одредени делови од континентот се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ерик Џемба Џемба, фудбалер кој беше „рамо до рамо“ со Вејн Руни и Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, уште се нема откажано од фудбалот и во моментов ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Тенисерот Роџер Федерер не крие колку е вљубен во сопругата Мирка… Славниот тенисер е семеен човек. 37. годишниот Швајцарец, Роџер федерер, е најуспешен ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Познатиот швајцарски скијач Џанлука Барандун (24) загина во несреќа предизвикана со параглајдер. Трагедијата се случила во неделата попладне. „Ова е тежок удар ...
  сите 2 | | | веќе видена