Швајцарија

  во

  Швајцарија во 2018-та постигнала рекордно ниска просечната месечна стапка на невработеност во земјата во последните десет години од само 2,6 отсто, во споредба ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Италијанската филмска компанија Вајлдсајд најави драмска биографска серија за холивудската актерка Одри Хепберн. Снимањето ќе почне во 2020 година, а ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Кога станува збор за економија, Швајцарија претставува своевидно чудо на европскиот континент, па и во светски рамки. Во изминатата 2018 година Швајцарија ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Швајцарија во 2018-та постигнала рекордно ниска просечната месечна стапка на невработеност во земјата во последните десет години од само 2,6 отсто, во споредба ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Тие се обвинети за повеќекратни и тешки кривични дела против сообраќајните правила, насилства и навреди. Кантоналните полиции на Сент Гален, Цирих и Тургао во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Остатоците на францускиот борбен авион „Мираж“ кој што синоќа исчезнал од радарите во близина на границата со Швајцарија, се пронајдени во планините, а засега ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Австралиската полиција уапси 49-годишен маж кој е поврзан со испраќањето на 38 сомнителни пакети кон конзулатите и амбасадите во Канбера, Мелбурн и Сиднеј. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Австралиската полиција го уапси 49-годишен маж кој е поврзан со испраќањето на 38 сомнителни пакети кон конзулатите и амбасадите во Канбера, Мелбурн и Сиднеј. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Ако сте фанови на романот Хајди од Јохана Шпири, или на неговата верзија адаптирана во цртан филм, може да ја посетите куќичката на Хајди која навистина ...
  сите 4 | | | веќе видена