Швајцарија

  во

  Општинската админинистрација е подготвена за првите инвестиции од кичевската дијаспора кои ќе се реализираат напролет, најави градоначалникот Фатмир Дехари. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ММС, 08.02.2019Швајцарскиот суд во Луцерн деновиве осудил брачна двојка од Босна и Херцеговина со парична казна од 14.400 швајцарски франци, бидејќи во таа ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Интернационалната скијачка федерација (ФИС), Џан Франко Каспер мораше да се извинува за контроверзното интервју во кое тврдеше дека ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Швајцарија објави предизвик кон хакерите кои ќе успеат да го пробијат нивниот систем за електронско гласање од нова генерација, со доделување награда од 150 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Бугарскиот фудбалски репрезентативец, напаѓачот Валери Божинов (33), кој играше во голем број еминентни европски клубови, го заврте кругот и повторно се врати ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бугарскиот фудбалски репрезентативец, напаѓачот Валери Божинов (33) кој играше во голем број еминентни европски клубови го заврте кругот и повторно се врати во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Престолнината на Унгарија е прекрасен град, неговото архитектонско и историско наследство се богати, па нуди неспоредлива комбинација на култура, гастрономија, ...
  сите 2 | | | веќе видена