Швајцарија

  во

  На плажата Акапулко во Охрид бил пронајден венчален прстен од страна на семејството Ставрески кој бил изгубен пред пет години. Бурмата на која пишувало ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сите 28 членови на една група африкански музичари, кои тргнале на меѓународен музички фестивал во Швајцарија, се водат како исчезнати, откако им се изгубила ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Адеми и Динамо Загреб загубија на свој терен од Јанг Бојс и доживеаа елиминација од квалификациите во Лигата на шампиони, елиминиран е и Бобан Николов со Мол ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Адеми и Динамо Загреб загубија на свој терен од Јанг Бојс и доживеаа елиминација од квалификациите во Лигата на шампиони, елиминиран е и Бобан Николов со Мол ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Преполниот „Максимир“ веќе го прославуваше влезот во Лигата на шампионите по една година пауза, кога швајцарскиот Јанг Бојс приреди шок постигнувајќи два гола ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Првиот човек на УЕФА, Александер Чеферин вели дека ВАР е иднината, но видео технологијата нема наскоро да пристигне во Лигата на шампионите бидејќи има многу ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на европската куќа на фудбалот, Александер Чеферин се уште не е убеден од ВАР, како пример го посочи мечот Србија-Швајцарија на мундијалот кога ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Првиот човек на европскиот фудбал и понатаму не е спремен да го поддржи ВАР системот и да го воведе во натпреварувањата под покровителство на УЕФА. Чеферин ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Иселениците од Македонија кои можеби сега повикуваат на бојкот на референдумот мислам дека не се толку голема група, колку што се остава впечаток во јавноста, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Луѓето кои учествуваат на ултра планински маратони долги стотина километри за остварување на ваквите цели имаат потреба да направат и други екстремни подвизи ...
  сите 15 | | | веќе видена