Швајцарија

  во

  Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци.Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци.Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Автобус полн со средношколци се запалил денеска во Швајцарија. Децата кои биле во посета на Швајцарија се од Сплит, Хрватска и за среќа успеале навреме да ...
  сите 21 | | | веќе видена

  За среќа , ниеден од учениците не е повреден , зашто успеале на време да избегаат од запалениот автобус. Огнот избувнал од надвор и автобусот се запалил додека ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Автобус во кој хрватски туристи се враќале дома попладнево се запалил возејќи низ швајцарскиот тунел Шалберг, во близина на швајцарско-италијанската граница. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Туристите во Швајцарија биле евакуирани во петокот откако ден претходно на планинскиот премин Шваглалп на висина од околу 1.300 метри над хотел паднала 300 ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Туристите во Швајцарија биле евакуирани во петокот откако ден претходно на планинскиот премин Шваглалп на висина од околу 1.300 метри над хотел паднала 300 ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Капитенот Никола Ѓоргиев оствари 217 поени, од тоа 203 со смеч, а Деспотовски има ефект од 65,38 отсто во односот на наместени топки и освоени поени ...
  сите 39 | | | веќе видена