Швајцарија

  во

  На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ попладнево пристигна првиот лет на авиокомпанијата „Еделвајс“ од Цирих. Првите 174 патници од Швајцарија на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ попладнево пристигна првиот лет на авиокомпанијата „Еделвајс“ од Цирих.Првите 174 патници од Швајцарија на ...
  сите 33 | | | веќе видена

  По претставувањето во Грац на 4 април, реномираниот австриски ансамбл ќе ги презентира возбудливите текови и убавината на денешната современа музика и на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Вицеадмиралот Матијас Винтер во писмено известување до Претставничкиот дом на американскиот Конгрес напиша дека воените авиони Ф-35 би можеле да ги купат ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пентагон ја разгледува можноста за проширување на продажбата на „Ф-35“ борбените авиони од петта генерација на НАТО сојузниците Романија, Грција и Полска. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Роџер Феерер остава силна трага врз спортскиот имиџ на Швајцарија, па градските власти на Базел сериозно размислуваат за иницијатива познатата сала „Сент ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија се најде во групата 5 во квалификациите за Европското првенство, противници ќе ни бидат Шведска, Чешкa и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе игра против Португалија, Чешка и Шведска како дел од Групата 5 во квалификациите за ЕП 2020. На денешната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претставата „Идентитети“ на Скопје танцов театар вечер од 20 часот во Македонскиот народен театар ќе го отвори 15.„Танц фест“, кој под мотото „Идентитети што ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Кога зборуваме за климатските промени, акцентот е обично на честите екстремни временски услови, како што се топлотните бранови, силни бури и урагански ...
  | | веќе видена