Швајцарија

  во

  Кинеските инвеститори во 2007 година имале мнозинска сопственост во околу 5.000 компании во Европската унија, а за 10 години таа бројка стигна до 28.000. Само ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Французинот Алекси Пинтуро го освои последниот велеслалом за сезоната во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Пинтуро заврши со вкупно ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Како уметник и режисер, важно ми е да регистрираме сѐ она што нѐ опкружува, сите неправди и правди. Филмот е базиран на вистински настан. Ми се јави еден ден ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи соопшти дека на граничниот премин „Табановце“, во автобус со швајцарски регистарски ознаки што сообраќал на релација ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Французинот Алекси Пинтуро го освои последниот велеслалом за сезоната во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). Пинтуро заврши со вкупно ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Светската шампионка Микаeлa Шифрин (САД) го освои последниот слалом сезонава во Светскиот куп во ски-алпски дисциплини во Солдеу (Андора). 24-годишната Шифрин ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Одделот за криминалистичка полиција во содејство со Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал-Единица за недозволена трговија со дрога при ...
  сите 45 | | | веќе видена

  На Граничниот премин „Табановце“, при преглед на автобус со швајцарски регистарски ознаки, кој сообраќал на релација Гостивар – Берн, Швајцарија, под задните ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Зголемен број на склучени бракови и крштевки покажува евиденцијата на православниот храм „Св. Архангел Михаил” во Виница, иако бројот на населението осетно се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Зголемен број на склучени бракови и крштевки покажува евиденцијата на православниот храм „Св. Архангел Михаил" во Виница, иако бројот на населението осетно се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Алекси Пaнтуро е победник на последниот велеслалом во сезоната во Светскиот куп во aлпско скијање во машка конкуренција, кој денеска се одржа во Солдеу, во ...
  сите 21 | | | веќе видена