Швајцарија

  во

  „Воведување на корпоративните иновации во Македонија“ е темата на панел дискусијата која ќе се одржи денеска од 17 часот во „Јавна соба“ во Скопје како дел од ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Како течела потрагата по Хигсовиот бозон, или „Божјата честичка“ е темата на следното предавање на Скопското астрономско друштво кое ќе се одржи утре од 20 ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Воведување на корпоративните иновации во Македонија“ е темата на панел дискусијата која ќе се одржи денеска во Скопје како дел од Светската недела на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Зачуваните примероци од спортистите од Игрите во Лондон сега се тестираат со најсовремени методи, а од претходно обработените 500 примероци, најдени се 48 нови ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Швајцарија, Џердан Шаќири кој ги брани боите на Ливерпул конечно се огласи по мечот што неговиот тим неодамна го одигра во Белград, кај ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација во швајцарското место Фусисберг ги почна подготовките за последните два дуелит од групната фаза во Лигата на нации, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација во швајцарското место Фусисберг ги почна подготовките за последните два дуелит од групната фаза во Лигата на нации, ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Орка Холдинг, Ексико и Тимох. Ова се трите фирми за кои скопскиот кривичен суд изрече санкции, по барање на СЈО, во предметот „Империја“. На Орка Холдинг и е ...
  сите 18 | | | веќе видена