Швајцарија

  во

  Владата на Швајцарија денеска предложи ново законодавство со цел да се спречи екстремистичко насилство, а овие нови мерки се дел од националниот план усвоен во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ЕБУ денеска на својот официјален сајт објави дека настанала грешка при броењето на гласовите од страна на белоруското жири, па нашата Тамара Тодевска всушност ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
  сите 267 | | | веќе видена

  Со дводневна програма во училишиот двор на основното општинско училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“ во општина Центар ќе се одбележи педесет години успешна ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во онлајн-анкетата што ја спроведе истражувачкиот центар на „Макфакс“ на прашањето каков епилог треба да има аферата за пратеникот Павле Богоевски за кого се ...
  сите 334 | | | веќе видена

  Глобалната иницијатива против организираниот криминал го објави Извештајот во кој се анализираат тековите и жариштата на организираниот криминал на Балканот. ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Општинското основно училиште „Јохан Хајнрих Песталоци” во Општина Центар денеска и утре го одбележува својот јубилеј – пет децении успешна работа. Училиштето ...
  сите 10 | | | веќе видена