Швајцарија

  во

  Селекторот на Белгија, Роберто Мартинез вели дека лошата дефанзива а не ароганцијата е причина за големиот пораз од 5-2 на гостувањето кај Швајцарија. Останато ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Александар Зверев покажа дека не случајно се пласираше во големото финале на Мастерсот во Лондон, докажувајќи дека победата над Рожер Федерер во полуфиналето ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Швајцарија губеше со 2-0 од Белгија, но успеа да направи сензационален пресврт, да победи со 5-2 со што го освои првото место во групата и се пласираше на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Швајцарија е третата селекција која обезбеди пласман на завршниот турнир во Лигата на нации кога се во прашање составите од елитната група А. Вечерва ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Швајцарија губеше со 2-0 од Белгија, но успеа да направи сензационален пресврт, да победи со 5-2 со што го освои првото место во групата и се пласираше на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Харис Сеферовиќ постигна хет-трик во ѕвездената ноќ на швајцарската репрезентација во Луцерн, а настрада фаворизираната Белгија. Во меч на одлука за победник ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Швајцарија стигна до навистина импресивна 5:2 победа над Белгија за да го обезбеди првото место во групата 2 од Лига А во Лигата на нации на УЕФА и да стигне ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Швајцарската полиција денеска откри и заплени пет килограми марихуана во автобус со српски регистерски таблички. Како што јави Танјуг, полицијата притоа ...
  сите 13 | | | веќе видена