Швајцарија

  во

  Едно лице е во критична состојба, додека три лица се со полесни повреди. Спасувачките екипи спасија чеворица скијачи кои во вторникот беа затрупани од лавина, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Со минимална плата од 195 евра, Македонија во европски рамки стои подобро само од Црна Гора и од повеќето држави настанати од некогашниот Советски сојуз. Во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Спасувачките тимови спасиле четворица скијачи од лавина, која во вторникот затрупала група скијачи во швајцарскиот ски центар Кран Монтана. Едно лице е во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Втора е Холандија со извоз од 611 милијарди, следи Франција со извоз од 492,5 милијарди евра, Италија со 462, Велика Британија со извоз во 2018 година од 409 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Голема лавина затрупа скијачи на падина во познатото швајцарско одморалиште Кранс-Монтана, при што се повредеи четири лица, од кои на едно е во животна ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Спасувачките тимови спасиле четворица скијачи од лавина, која во вторникот затрупала група скијачи во швајцарскиот ски центар Кран Монтана. Едно лице е во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Употребата на пестициди во земјоделството генерално, е висока. Не само што ова го нарушува нашето здравје, туку ја оштетува почвата што ни е потребна за да ја ...
  сите 28 | | | веќе видена

  До сега спасувачите успеле да извлечат четворица скијачи , кои имале само полесни повреди. Продолжува потрагата по останатите , зашто според швајцарските ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири во склоп на едно гостување во германска телевизија го составил неговиот идеален тим и на тој начин изгледа посебно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Арбитражниот суд за спорт во Швајцарија ја одби жалбата поднесена од 68 руски атлетичари кои ја обжалија забраната да учестуваат на летните Олимписки игри во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Стопанската комора на Македонија денеска го прослави 97 години од основањето и по тој повод беа доделени повеќе награди на најуспешните компании и бизнисмени ...
  сите 35 | | | веќе видена