Швајцарија

  во

  Македонија и нашата претставничка Тамара Тодевска за првпат годинава од речиси сите земји добија поени на изборот за песна на Евровизија. Песната „Proud“ ...
  сите 86 | | | веќе видена

  „Proud” и Тамара Тодевска се пласираа на осмо место. Победник на годинашната Евровизија е Данкан Лоренс од Холандија со песната „Аркада“ со која освои 492 ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Македонија оваа година со „Proud“ на Тамара Тодевска направи вистински успех на песна за Евровизија, еве кои земји, гласаа на нашата македонска претставничка: ...
  сите 89 | | | веќе видена

  За неполн час во Тел Авив, Израел ќе започне евровизиското финале кое со нетрпение го очекува цела Европа.Македонија ќе настапи осма по ред со песната „Proud“ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Салата на „Експо центарот“ во Тел Авив се тресеше од аплаузите со кои публиката за време на изведбата ја ...
  сите 251 | | | веќе видена

  Македонската претставничка Тамара Тодевска го имаше својот настап со песната „Proud“ во Тел Авив, Израел, во првата половина од финалето на 64-от Избор на ...
  сите 115 | | | веќе видена

  Една од водителките на овогодинешната Евровизија Луку Ајоуб на својот Инстаграм профил многумина ја осудија дека открила голем скандал. Имено таа објави видео ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Една од водителките на овогодинешната Евровизија Луку Ајоуб на својот Инстаграм профил многумина ја осудија дека открила голем скандал. Имено таа објави видео ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Од Скопје до Белград за три и пол часа, од Табановце до Хоргош за околу пет часа. Завршен е јужниот крак од Коридорот 10 во Грделичка клисура што вечерва и ...
  сите 37 | | | веќе видена

  За неполн час во Тел Авив, Израел ќе започне евровизиското финале кое со нетрпение го очекува цела Европа. Македонија ќе настапи осма по ред со песната „Proud“ ...
  сите 10 | | | веќе видена