„Еуромакс Ресоурцес“ со последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар „Иловица – Штука“

3 копии

Еуромакс Ресоурцес, компанија сопственик на концесиите „Иловица 6“ и „Иловица 11“ за рудник за бакар „Иловица – Штука“ денеска на прес конференција издаде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на одборот на директори на компанијата „Сиѓин мининг Чен Џинге“ изјави дека планот на компанијата е да го зголеми годишниот капацитет на српскиот ...
| | веќе видена | слични

Австралиската компанија СтрикландМеталс одвои 37 милиони долари за купување на проектот Рогозна во Србија, кој располага со ресурси од 5,44 милиони унци златен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку до крајот на годината Владата не донесе одлука за спојување на двете концесии за рудникот за бакар “Иловица – Штука” компанијата „Еуромакс Ресоурцес” ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Еуромакс ресоурсис“ предупредува на арбитража за рудникот за бакар и злато „Иловица – Штука“, доколку Владата не дозволи спојување на концесиите ...
| | веќе видена | слични

На Владата и дадоа рок до крајот на годината да ја промени својата одлука, во спротивно државниот Буџет ќе претрпи огромна штета.  Третманот кон нашиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 315 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 232 | | | веќе видена

– Израелски и египетски војници денеска разменија оган во близина на граничниот премин Рафа, во јужниот дел на Појасот Газа, пишува Тајмс оф Израел. Според ...
сите 453 | | | веќе видена

Бројот на загинати во рускиот напад на специјализиран трговски центар со градежни производи во Харков се искачи на 16. Меѓу жртвите има и 12-годишно дете. ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Еуромакс Ресоурцес“ со последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар „Иловица – Штука“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: