Еуромакс Ресоурцес со последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар „Иловица-Штука“

Еуромакс Ресоурцес, компанија сопственик на концесиите „Иловица 6“ и „Иловица 11“ за рудник за бакар „Иловица – Штука“ денеска на прес конференција издаде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на одборот на директори на компанијата Зијин, Чен Џинхе, најави инвестиција од 3,8 милијарди долари во развој на рудниците Бор и зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на одборот на директори на компанијата „Сиѓин мининг Чен Џинге“ изјави дека планот на компанијата е да го зголеми годишниот капацитет на српскиот ...
| | веќе видена | слични

Австралиската компанија СтрикландМеталс одвои 37 милиони долари за купување на проектот Рогозна во Србија, кој располага со ресурси од 5,44 милиони унци златен ...
| | веќе видена | слични

Доколку до крајот на годината Владата не донесе одлука за спојување на двете концесии за рудникот за бакар “Иловица – Штука” компанијата „Еуромакс Ресоурцес” ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еуромакс Ресоурцес со последно предупредување пред арбитража за рудникот за бакар „Иловица-Штука“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: