Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан ѝ предложил на Полска во текот на украинската криза да ја поделат територијата на Украина, тврди полскиот пратеник Славомир ...
сите 6 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Аца Лукас е уште едно од имињата во низа кое се споменува во аферата со проституција на српскиот макро Михајло Максимовиќ за која што во ...
сите 5 | | | веќе видена

Златко Ориѓански и Бени Шаќири вечерва од 20.30 часот во Филхармонијата ќе одржат концерт на кој ќе ги изведат песните од албумот „ Добро утро, госпоѓо “. ...
сите 13 | | | веќе видена

Пушењето цигари е штетно, но и покрај тоа во светот постојат многу луѓе кои се страствени пушачи и според кои, нема ништо подобро од цигара после добар ...
сите 5 | | | веќе видена

Веќе со години Internet Explorer го бие лош глас, а дури и Microsoft практично крена раце од него, бидејќи го користат многу малку луѓе. А технолошкиот експерт ...
сите 4 | | | веќе видена

Приказна која го расплака светот: Дете пишува домашна под светлината на бандера! Локалната полиција во градот Мочео во Перу кон крајот на крајот на март ...
сите 13 | | | веќе видена

Просечната работна недела во Европската Унија трае 40,2 часа. Според најновите достапни податоци од „Евростат“ од 2017 година, мажите низ Европа работеле 41 ...
сите 6 | | | веќе видена

На Американецот Чед Елвартовски и неговата девојка Супрани Тепдет им се заканува смртна казна за прекршување на државниот суверенитет на Тајланд, поради тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

Тревата мокрица, која расте во речиси секој двор, го подобрува крвотокот, меморија и позитивно влијае на целото тело! Преполна е со корисни супстанци - ...
сите 2 | | | веќе видена

Дарел Брикер, канадски политолог, во своето истражување открива дека светот би можел да се соочи со големи проблеми поради недостиг на жени. Тој во својата ...
сите 3 | | | веќе видена

Спектакуларен натпревар на небото се одигра викендов во Хрватска. Дваесет и двајца гејмери играа и се натпреваруваа во видеоигри на платформа висока 40 ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден ѕид чува еден град и неговите 10-тина милиони жители. Тврдината која живот значи ја чува Џакарта, главниот град на Индонезија, од неколку метри длабоките ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешната портпаролка на Хашкиот трибунал, Флоренс Артман, проговорила за смртта на Слободан Праљак и открила кој го внесол отровот во судницата. "Се знае ...
сите 4 | | | веќе видена

next