Триесетипетгодишна туристка од Германија посакала да сними незаборавно селфи на „Крајот на светот“, во националниот парк „Хортон Плејнс“ во Шри Ланка. Таа во ...
сите 2 | | | веќе видена

Тренерот на Реал Мадрид, Сантијаго Солари е во центарот на вниманието на шпанските медиуми. Причината за тоа не се само натпреварувачите на Кралскиот клуб, ...
сите 2 | | | веќе видена

Наместо да давате пари за скапи избелувачи за алишта, влезете во кујната и решете го проблемот за малку пари. Ставете ¼ или ½ лимонов сок во дозерот за перење ...
сите 6 | | | веќе видена

Единаесетгодишно куче било пронајдено на 500 километри од домот по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-би-си. Кученцето Кјара било украдено ...
сите 5 | | | веќе видена

Џихадистите на ИСИС се добро платени за своите услуги, покажале документите во сопственост на група кои ги добила агенцијата "RT" во Ирак. Милитантите се ...
сите 6 | | | веќе видена

Ретко кој би поверувал, но вашиот филмски вкус може да влијае на вашите способности во креветот. Имено, истражувањето кое било спроведено на универзитетот ...
сите 5 | | | веќе видена

 „Алјаска е руска Америка, која ќе ве изненади со високиот стандард. Луѓето се релаксирани и имаат одлични плати. Нивните ноќни клубови се во дрвени идилични ...
сите 2 | | | веќе видена

Покрај физичките проверки со кои треба да се утврди дека не носите оружје, хемикалии или експлозиви при минување на граница, постои можност да се воведе и ...
сите 5 | | | веќе видена

Некогаш е потребен само убав збор, убава мисла, убаво дело за да ве направи среќни. Не се потребни многу пари, скап накит, бесни автомобили, огромни палати или ...
сите 6 | | | веќе видена

Вил Смит покажал дека сè уште ја цени својата прва сопруга Шери Зампино со неодамнешната честитка по повод нејзиниот роденден, со која тој предизвика бројни ...
| | веќе видена

Внатрешна топлотна изолација или фасада? Еве што велат експертите… Многу често се полемизира за тоа дали е подобро да се постави внатрешна топлотна изолација ...
сите 2 | | | веќе видена

 Иако децата секогаш им се радуваат повеќе на играчки од на било што друго, сепак не треба да се претерува и да се преполнува домот со работи кои веќе ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Автор: Драган Таневски Стануваш поемотивен… почнуваш да им се радуваш на малите работи… Ти се насолзуваат очите на некоја емотивна сцена од филм, од песна, од ...
сите 3 | | | веќе видена

next