68-годишната Ненси Кремптон Брофи е уапсена минатата недала поради убиство на сопругот, само неколку години откако го објавила есејот наречен "Како да го ...
сите 2 | | | веќе видена

Три суперавтомобили, супермотоцикл, автомобил на Формула 1, приватен и борбен авион вчера се тркале на технолошкиот фестивал во Истанбул, а како победник, ...
сите 3 | | | веќе видена

Сега веќе не мора да го чекате моментот кога ќе отидете во кревет за да дознаете дали вашиот маж е оган во кревет. Доволно е да дознаете кога е роден, и ...
сите 3 | | | веќе видена

Секој кој некогаш ги читал дистописките романи кои го опишуваат 24-часовниот надзор над цела популација, со непријатност ќе ја примат веста која доаѓа од Кина. ...
сите 6 | | | веќе видена

 Секои татко и мајка ќе потврдат дека она што го правеле за првото дете, не го правеле ни половично за второто. И тука нема ништо страшно. Благодарение на ...
сите 2 | | | веќе видена

На прв поглед споменик како споменик… Но, збунува тоа што има едно име а многу слики… И’, кога повнимателно ќе го разгледате споменикот и тоа што го пишува ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Колумбиската актерка Ајлин Морено ги покажала на сите докази дека нејзиното момче крвнички ја претепало. Таа зборувала за кошмарот кој го проживеала со Гарсија ...
сите 3 | | | веќе видена

На некои луѓе им треба речиси целиот живот за да ги совладаат возачките техники возејќи совршено автомобил. Пример дека се се стекнува со тек на времето е и ...
сите 4 | | | веќе видена

Емили Ратајковски е британска актерка и модел која славата ја постигна по појавувањето во видеото за песната „Blurred Lines“.Редовно на Инстаграм побјавува ...
сите 4 | | | веќе видена

Некои личности уште од мали нозе ја водат најтешката битка – борбата за живот. МекКинли, Клои, Ава и Лорен се храбри девојчиња кои успеаја да извојуваат победа ...
сите 9 | | | веќе видена

next