Институтот во Ерусалим кој е посветен на Светиот храм објави дека на свет дошла совршено црвена јуница. Тоа е прва таква во Светата Земја во последните 2.000 ...
сите 5 | | | веќе видена

Забележал дека птиците се однесуваат чудно, но кога ОВА излегло од вода… Еден рибар доживеал изненадување на животот кога покрај неговиот чамец излегле неколку ...
сите 2 | | | веќе видена

Роботите најдоцна до 2025. година ќе вршат 52 проценти од постоечките работи, речиси двојно повеќе од денес, покажало истражувањето на Светскиот економски ...
сите 20 | | | веќе видена

 И додека некои се задоволни да тонат во просекот и сивилото на својата професија, Добри Јовески е пример за човек кој ја обожава својата и во неа се вложува ...
сите 9 | | | веќе видена

Кога ќе видите како пресата за коса прави фантастични локни, секогаш ќе правите бранови со неа. Веќе сме навикнати да го посакуваме тоа што го немаме. Жените ...
сите 4 | | | веќе видена

На Фејсбук се појави шокантно видео во кое непознат човек во Кливленд, Англија, го снима бездомникот кој претходно го испрскал со црвен спреј. Во видеото кое ...
сите 4 | | | веќе видена

Во последниве неколку недели поминав доста време надвор од моето самосоздадено стаклено ѕвоно, излегов со неколку различни групи на луѓе и запознав извесни ...
сите 2 | | | веќе видена

Гема е 19-годишна девојка од Сиднеј, која иако не сака да го открие идентитетот, за медиумите отворено говори за нејзиниот т.н. „sugar daddy“. Таа вели дека е ...
сите 3 | | | веќе видена

„Таа не памти, бидејќи е болна од Алцхајмер, но секојпат кога ќе дознае дека ќе стане баба, слави за добрите вести“ – пишува ќерката Кристин. Погледнете ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Базенот Surf Ranch во Калифорнија е место каде можете да имате сурферско искуство на најдолгите „вештачки“ бранови. Базенот се наоѓа во Лемур, Калифорнија, и ...
сите 5 | | | веќе видена

Центарот ќе има цел надминување на разликите, помирување и доближување на младите од Балканот (особено од Црна Гора, Косово, Албанија, Македонија, Босна и ...
сите 4 | | | веќе видена

Никој не им верувал кога им кажувале што прави синот, поставиле камера и се снимиле! Донесувањето на малото бебе дома и запознавањето на постарото братче или ...
| | веќе видена

Мистериозната геолошка појава околу Сахара која е видлива од вселената се наоѓа на подрачјето на денешна Мавританија. Таа претставува кружна формација со ...
сите 2 | | | веќе видена

 Некои насмевки и очи не се забораваат никогаш, само затоа што се сосема поинакви од сите други. Некои луѓе отскокнуваат од „стандардите“ за убавина, но токму ...
сите 2 | | | веќе видена

next