На четворица њујоршки полицајци им било одземено оружјето поради секс-скандал кој ги засрамил популарните "сини". Четворицата се припадници на елитната Група ...
сите 3 | | | веќе видена

Иако истражувањата велат дека препорачаната доза на кофеин која смеете да ја пиете во текот на бременоста, е помалку од 200 милиграми, се смета дека дури и ...
сите 8 | | | веќе видена

Бернард Томиќ и Ник Кирјос без никаков сомнеж се двајцата најкотроверзни тенисери на АТП турот, а нивната пресметка на егзибицискиот „Којанг Класик“ турнир во ...
сите 4 | | | веќе видена

Дмитриј Волошин е молдавски спортист „зависен“ од екстремни спортски активности. Тој на 14 јануари оваа година, во сибирската област Јакутија, направи ...
сите 2 | | | веќе видена

Крадецот од Бразил минал многу лошо кога се обидел да го украде мобилниот телефон од една девојка на улица во Рио де Жанеиро, не знаејќи дека таа е шампионка ...
сите 3 | | | веќе видена

Австралиската водителка Саманта Хитвуд поради нејзиниот начин на облекување предизвика лавина коментари и исмевања од страна на обожавателите на социјалните ...
сите 2 | | | веќе видена

Катрина Букман е веројатно најразочараната личност на светот или барем беше кога од казино во Њујорк доби информација дека одлучиле да ја поништат нејзината ...
| | веќе видена

Лизи пронашла 36 рогови тешки 116 килограми, скриени во кутии со декоративни предмети , спакувани за испорака во Дубаи во Обединетите Арапски Емирати. Со ...
сите 2 | | | веќе видена

На средината на дваесеттите години на минатиот век чикашките џезери почнале да се селат во Њујорк, па Њујорк станал мека на џезот и база од која изникнале сите ...
сите 3 | | | веќе видена

 „Природата за мене е основното нешто што му треба на човекот за да постигне благосостојба. Природата е запишана во нашата ДНК, а денешниве бетонски џунгли ...
сите 3 | | | веќе видена

Снегот што наврна во Скопје ги инспирираше и возрасните. Па така, денес, во Граскиот парк, осамна малку понаков „Снешко“, кој така исправен, гордо ...
сите 6 | | | веќе видена

Првата работа која ќе сте ја почувствувале во Полска во 1987-ма година бил мирисот - мешавина од чад, зелка и испарувањето на дизел горивата. Тоа не бил ...
| | веќе видена

Актерот Антонио Бандерас на доделувањето на „Златниот глобус“ и на забавата што беше организирана потоа, ги избегнуваше моделот Хајди Клум и нејзиниот ...
сите 5 | | | веќе видена

next