Јапонската авиокомпанија „Јапан ерлајнс“ го заострува системот за контрола на пилотот пред летот, по апсењето на пилотот Кацутоши Џицукаве, кој имаше девет ...
сите 7 | | | веќе видена

Шефот на специјалните операции на американските “Фоки”, 39-годишниот Едвард Галагер, е обвинет дека извршил страшни злосторства во Ирак. Важел за многу добар ...
сите 2 | | | веќе видена

Додека многу стогодишници тврдат дека исхраната, вежбањето и здравиот стил на живот придонеле на нивната долговечност, други луѓе потполно ги разбиваат тие ...
сите 3 | | | веќе видена

Стјуардеса од Јапонија станала хит на социјалните мрежи откако патник побарал место покрај прозорецот. Таа му излегла во пресрет и му нацртала еден прозорец. ...
сите 3 | | | веќе видена

Девојка вработена во агенција за недвижности од Далас, моментално е во тешка здравствена состојба поради оштетување на мозокот. Таа сега е поврзана на апарати ...
сите 2 | | | веќе видена

Колку пати сте наишле на фотографии од витки жени со совршени гради и задници? Многу припаднички на понежниот пол се воодушевуваат на ваквите навидум совршени ...
сите 5 | | | веќе видена

Австралиската блогерка и Инстаграм ѕвезда тврди дека нејзиното срце е скршено откако не ѝ дозволиле да влезе во парискиот Лувр поради премногу провокативниот ...
сите 4 | | | веќе видена

Оливера Цирковиќ, поранешната шефица на озлогласената банда Пинк Пантер и поранешна кошаркарска репрезентативка на Југославија, гостувала вчера во "RTL ...
сите 4 | | | веќе видена

Дури осум лица, на возраст од 16 до 44 години беа пронајдени мртви во различни куќи на една фарма за марихуана во американската сојузна држава Охајо, по што е ...
сите 6 | | | веќе видена

Од Уганда пристигнуваат вести кои што го шокираа целиот свет – во подметнатиот пожар во објектот за спиење во едно училиште, живи биле запалени 11 деца, додека ...
сите 3 | | | веќе видена

Голем број на бегалци од разни краеви на светот, својот дом го пронашле во Канада. Тие биле приморани поради сиромаштијата или војната да го напуштат својот ...
сите 3 | | | веќе видена

Горан Бреговиќ потекнува од Сараево, живее во Париз, го сака Белград и секогаш му се враќа. По татко е Хрват, а по мајка Србин, сопругата му е муслиуманка, а ...
сите 7 | | | веќе видена

Предноста на оваа смеса е и што бргу се подготвува… Повеќето жени мака мачат со влакненцата над горната усна. Жените на блискиот исток со векови ја користат ...
сите 6 | | | веќе видена

next