Американка тврди дека на домашната безбедносна камера го видела духот на своето дете кое починало пред две години и на Фејсбук објави кадар од тој ...
сите 7 | | | веќе видена

Во Хрватска, се појави еден вид на #MeToo движење, жените излегоа во знак на протест поради прекумерно страдање и злоупотреба со кои тие се соочуваат во текот ...
сите 4 | | | веќе видена

Според истражувањето на “Economist Intelligence Unit”, Сингапур веќе петта година по ред е прв на листата на најскапи градови за живот, но и без оглед на тоа, ...
сите 6 | | | веќе видена

Полицијата го уапси 20 годишниот рапер , Коди Херман , кој за убиството на 21 годишната Аја Масарв , се пофалил на фејсбук. Телото на студентката било најдено ...
сите 10 | | | веќе видена

Контроверзното тестирање на ова американско „технолошко чудо“ е веќе спроведено на 10 илјади кинески ученици, а слични програми се спроведуваат и во САД, ...
сите 6 | | | веќе видена

Двегодишно дете, кое било врзано во детско седиште што не било прицврстено за седиштето во автомобилот, испадна среде улица. Инцидентот се случил во Манкато, ...
сите 9 | | | веќе видена

Најопасните региони во кои во 2019-та година би можела да почне Третата светска војна остануваат Јужното кинеско море, Украина, Персискиот залив и Корејскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Својата шеста по ред книга со поезија, ја подготвува уметницата и поетеса Роза Мојсовска, која во Заводот за рехабилитација „Бања Банско“ во Струмица живее од ...
сите 3 | | | веќе видена

Неименуван 50-годишник од Данска е прогласен за виновен и осуден на две ипол години затвор затоа што под наводно бизарен сплет на околности, на денот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Северниот пол забрзано се поместува и се оддалечува од Канада, а научниците засега немаат одговор на прашањето зошто се случува тоа. Поради пореметувањето на ...
сите 7 | | | веќе видена

Во првите месеци од животот на бебето секоја мајка се соочува со одредени стравови и ситуации поврзани со нејзиното новороденче. Доаѓањето дома сами со бебето ...
сите 4 | | | веќе видена

Нема човек кој не сака да гледа фотографии од уживањето на богатите луѓе и кој не мечтае да има многу пари и да биде на нивно место. Токму тоа ќе го видите во ...
сите 4 | | | веќе видена

Гладна поларна мечка стигна до една од најсмртоносните машини на овој свет, во потрага по храна - руската подморница која пренесува нуклеарни проектили. ...
сите 3 | | | веќе видена

next