Топењето на гелечирте е феномен на 21. век, а примерите на замрзнати површини кои исчезнуваат се се почести.Научниците објаснуваат дека топењето на мразот ...
сите 9 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Меѓународното училиште „Нова“ и фондацијата „Борис Трајковски“ годинава по 15. пат доделија три целосни стипендии за четиригодишно школување на талентирани ...
сите 3 | | | веќе видена

Внукот на Тито ретко се појавува во јавноста, Саша Броз му честита 46 роденден Саша Броз на Инстаграм посвети објава на својот помлад брат Андреј кој јавноста ...
сите 7 | | | веќе видена

„Здраво Скопје“ е интерактивен водич за едно незаборавно Скопје – од минатиот век до денес, со сите негови препознатливи локации, култни места и урбани легенди ...
сите 12 | | | веќе видена

Вели дека како жена, во условно речено машкиот свет се докажала уште пред да влезе во трката за Претседател. Професорката Гордана Силјановска-Давкова изминатов ...
сите 3 | | | веќе видена

Американката Челзи Флеминг и нејзиното момче Џони станале родители пред осум месеци. Родителството, како и кај сите други родители, им го променило животот, но ...
сите 9 | | | веќе видена

Давид Павловски е основач на стартапот КИИМО чија финалната верзија ќе биде готова кон крајот на месецов и достапна на ејпл-стор и гугл-плеј, после што следат ...
сите 8 | | | веќе видена

Девојче се здобило со тешки повреди на лицето откако ја искасало куче во Србија. – Девојчето од интензивна е префрлено на одделение за пластична хирургија. ...
сите 17 | | | веќе видена

Муслимански свештеник од Катар, земјата домаќин на светското фудбалско првенство во 2022 година, објави шокантно видео во кое ги советува мажите муслимани дека ...
сите 8 | | | веќе видена

Филмот „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ја освои главната награда на фестивал во Дортмунд, Германија. Фестивалот се одржуваше од ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден свештеник ја обвинил Селин Дион дека е сотонист бидејќи лансирала линија за детска облека. "Освен што облеката е многу грозна, морам да признаам и дека е ...
сите 6 | | | веќе видена

next