Светот на Биби од синоќа се збогати со уште една сказна. На големо задоволство на тимот, за нецели 16 часа има 4.000 прегледи на втората сказна на сезнајката ...
сите 7 | | | прочитана: 433 | веќе видена

Ни по речиси 35.000 евра потрошени на естетски зафати, таа не планира да се смири. 25-годишната Катрина Лорен е опседната со пластичната хирургија и со идејата ...
сите 4 | | | прочитана: 431 | веќе видена

Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па ...
сите 3 | | | прочитана: 423 | веќе видена

Откако нејзиниот 41-годишен сопруг Крис починал, Шерил Вензел од Канада сака да ја зачува неговата кожа за да ја изложи на ѕидот од неговото студио за ...
сите 25 | | | прочитана: 413 | веќе видена

Словенечката влада објави дека ги одобри стартните фондови за промовирање на првите два сателити кои што се проектирани во Словенија, и кои треба да бидат ...
сите 18 | | | прочитана: 405 | веќе видена

Вчера вечер се одржа 5-тото јубилејно доделување на Еуролинк стипендиите. Беа доделени 30 стипендии за најдобрите студенти од Правниот факултет „Јустинијан ...
сите 22 | | | прочитана: 401 | веќе видена

Еден од најпознатите верени парови, Пријанка Чопра и Ник Џонас, ќе се венчаат за помалку од три недели. Како што пренесува „The Sun“, парот судбоносното „Да“ ...
сите 3 | | | прочитана: 384 | веќе видена

Ова видео е прозвод на големата љубов и поддршка кон соученички на децата кои учат во II-4 одделени од битолското основно училиште „Климент Охридски“ кои се ...
сите 2 | | | прочитана: 346 | веќе видена

Имате проблем при одлучување на вашиот специјален мирис? Можеби сте нови во светот на мирисот и не знаете од каде да почнете? За да ви помогнеме да најдете ...
сите 10 | | | прочитана: 326 | веќе видена

Луѓето се склони обликот на телото на непозната личност да го поврзат со особините на личноста. Првите впечатоци кои ги стекнуваме при запознавањето со ...
сите 4 | | | прочитана: 326 | веќе видена

Жената која го родила вашиот сакан партнер секако ја заслужува вашата почит. Нормално дека постои можност помеѓу вас да има недоразбирања, но ваша должност е ...
сите 4 | | | прочитана: 325 | веќе видена

Повеќето мажи нема баш веднаш после сексот и оргазмот да можат да го продолжат односот, но тоа е, велат стручњаците, главно сосема нормално. „Периодот од ...
сите 7 | | | прочитана: 313 | веќе видена

На Бали се во шок по објавите во австѕралиските и британските медиуми дека на овој ексклузивен туристички остров имало смртоносна епидемија. Медиумите од ...
сите 2 | | | прочитана: 302 | веќе видена

Познато е дека Енрике Иглесијас важи за голем заводник и има многу обожавателки ширум светот кои секаде го следат. Исто така веќе имавме можност да погледнеме ...
сите 7 | | | прочитана: 288 | веќе видена

Пробајте да го избегнете влијанието на ретроградниот Меркур. Тоа нема да им оди од рака на сите хороскопски знаци. Прочитајте што ни носи хороскопот за време ...
сите 4 | | | прочитана: 285 | веќе видена

На средината на 1960-тите години рок-музиката не беше само мејнстрим-медиум во рамките на поп-културата туку и неповратно се оттргна од дотогаш поставените и ...
сите 2 | | | прочитана: 284 | веќе видена

Неверојатно: Стана од инвалидска количка за да танцува на свадбата на сестрата Никоа Рагуж пред 3 години доживеа сообраќајна несреќа. Во кома бил 3 месеци, а ...
сите 3 | | | прочитана: 283 | веќе видена

По три шолји кафе, килограмите почнале да се топат! Слабеењето е процес во кој е потребно да се вложи многу труд, но и да се одвикне од некој лоши навики. ...
сите 4 | | | прочитана: 269 | веќе видена

next