На родителите деновите им минуваат во преиспитување. Покрај сите обврски и она малку слободно време кое успеваат да го зграбат, и него го трошат на „враќање на ...
сите 2 | | | прочитана: 194 | веќе видена

По речиси 10 години градење, Шангај ги отвори вратите на хотелската атракција наречена Shanghai Wonderland или Shimao Quarry. Мега зданието е изградено во 88 ...
сите 19 | | | прочитана: 190 | веќе видена

Иако никогаш не потврдил, принцот Чарлс пред Дајана и Камила имал многу авантури и љубовни афери.Една од поинтересните љубовни врски на членот на најпознатото ...
сите 6 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Автор: Драган Таневски Стануваш поемотивен… почнуваш да им се радуваш на малите работи… Ти се насолзуваат очите на некоја емотивна сцена од филм, од песна, од ...
сите 3 | | | прочитана: 179 | веќе видена

Православната црква и верниците денеска го слават Галактон и Епистима. Духовната љубов на Галактон кон Епистима била толкусилна што тој не сакал да ја види со ...
сите 3 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во светот. Со повеќе од ...
сите 5 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Италијанските бискупи и официјално дадоа одобрение за употреба на веќе изменетата верзија на молитвата „Оче наш“ за време на одржувањето на католичките миси. ...
сите 7 | | | веќе видена

Лепа Брена, за својот роденден доби неверојатен подарок од својот сопруг.На сите им е познато дека бившиот тенисер не штеди на својата сопруга, па така оваа ...
сите 13 | | | веќе видена

Намирниците за кои сте мислевте дека ве дебелат, се всушност здрави и можат да ви помогнат во текот на диетата да останете подолго сити. Така е на пример, со ...
сите 7 | | | веќе видена

Ако предолго го ,,стегате,, мочниот меур, воздржувајќи се да одите во тоалет, ризикувате да добиете сериозна инфекција на мочниот меур и посебно појава на ...
сите 5 | | | веќе видена

Бизарни чевли направени од човечка кожа се дело на канадските дизјанери Роуз Далтон и Стив Рај Баскарн, кој веќе го шокираа светот со нивни колекции и мрачни ...
сите 4 | | | веќе видена

Во декември 2017 година, сопругот на Маргарита Грачева ја одвел во шумата и ѝ ги отсекол дланките. "Ме одведе во шумата, на осамено место. Ми рече да ги ставам ...
сите 6 | | | веќе видена

И покрај традиционалниот регион, Моза се појавува во јавност со откриено лице, доктор е на науки и се занимава со политика. Нејзина желба е Истокот да се ...
сите 9 | | | веќе видена

next