Покрај физичките проверки со кои треба да се утврди дека не носите оружје, хемикалии или експлозиви при минување на граница, постои можност да се воведе и ...
сите 6 | | | веќе видена

Ова првото најчесто е почесто, но сепак сето тоа зависи од пристапот до детето. Еден од начините е оставање на алармот и ли некој може да влезе во собата и да ...
| | веќе видена

Една статија од 1957 година со љубовни совети за жени, овие денови стана вистински хит на интернетот. Статијата со наслов "129 начини како да пронајдете ...
сите 2 | | | веќе видена

Внатрешна топлотна изолација или фасада? Еве што велат експертите… Многу често се полемизира за тоа дали е подобро да се постави внатрешна топлотна изолација ...
сите 2 | | | веќе видена

Убавата глумица веќе три децении владее со Холивуд. Шерон Стоун е синоним за комплетна глумица. Талентирана, одмерена, сензуална и убава. Токму таква е и ...
сите 2 | | | веќе видена

Го погребавме мојот брат, а потоа некој ни затропа на врата, неверојатна приказна Аигали Супугалиев (63) од Казахстан „исчезна“ на 9 јули. Овој неоженет маж ...
сите 5 | | | веќе видена

Роузи тежи 177 килограми од кои 76 ги "накачила" трудејќи се да го задоволи помалку необичниот фетиш на својот вереник Џеф. Имено, Џеф сексуално се возбудува ...
сите 2 | | | веќе видена

 На Фарските Острови има дупло повеќе овци од луѓе, јавниот превоз во главниот град е бесплатен, не постојат затвори и сите го знаат бројот на премиерот. ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешен ден пред 29 години беше срушен Берлинскиот ѕид, по што светот повеќе никогаш не изгледаше исто. После падот на Нацистичка Германија, сојузниците ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Поучно видео кое ја прикажува дискриминацијата.Краток филм кој ќе ве остави без зборови.Животна лекција која ќе ве наведе на размислување.Погледнете го видеото.
сите 3 | | | веќе видена

Сите знаеме дека е беспредметно да се бориме со чувствата. “Ова може да се случи на секој”, вели една анонимна “жртва” на стрелите на Купидон. Веќе две недели ...
| | веќе видена

Анте Љубичиќ (65) е маж кој вчера во 4:20 чсот наутро ја срушил бистата на Раде Кончар во Сплит, кој на крајот му паднал на нога. Со тешки повреди лежи во ...
сите 4 | | | веќе видена

next