Дека некогаш е важна секоја секунда, на најдобар начин го докажува и ова видео на кое се гледа дека луѓето за влакно избегнале страшна несреќа. Како што се ...
сите 2 | | | веќе видена

Андреас Штејндл е швајцарски алпинист, скијач, планинар и планински водич, роден на 8 април, 1989 година во Цермат. Првично работел како дрводелец, пред да се ...
сите 3 | | | веќе видена

 „Лошата страна е гужвата и постојаното поскапување на кириите на становите, но има 300 сончеви денови, живописни плажи и плата неколку пати повисока од ...
| | веќе видена

Клои Кардашијан е критикувана на социјалните мрежи откако објавила фотографија од својот маникир. Клои објави фотографија од своите беспрекорно средени долги ...
сите 4 | | | веќе видена

Тинејџерка открила како таа троши £ 1,000 месечно на козметички процедури за да се трансформира во вистинска кукла Барби. Габриела Џиракова, 18 годишната од ...
сите 4 | | | веќе видена

Од талент-програма до сениор програмер и Scrum Master во „Сеавус“: ова е приказната на Елена Котева, која веќе девет години работи во една од најголемите ...
сите 2 | | | веќе видена

Да се работи осум часа дневно во простории под вештачко осветлување не е пријатно, а да не споменуваме дека денес е луксуз да се има канцеларија со прозорци со ...
сите 2 | | | веќе видена

 Се викам мама. Некои ме викаат мајка. Некогаш и по име. Понекогаш и плачот ќе биде доволен знак дека сум потребна. Да бидам тука. И ќе бидам будна 24 часа ...
| | веќе видена

Лушпата од јајцето содржи 90 отсто калциум и поради тоа е најдобар природен извор на тој минерал. Поради овој квалитет, лушпите од јајцата се одлични за ...
сите 2 | | | веќе видена

Луѓето кои како деца формирале избегнувачки стил на приврзување, најверојатно такво приврзување ќе покажуваат и во партнерските релации. Тие се плашат од ...
| | веќе видена

next