Фасцијалната масажа е одличен начин за одлободување од стрес, тензија и замор. Истата прави да се чувствувате релаксирано и одморено, поради фактот што ...
сите 4 | | | веќе видена

Замените за производи го освојуваат пазарот на намирници, па така денес постојат хамбургери без месо, сирење без млеко, јајца без јајца, а во најава е и кафе ...
сите 4 | | | веќе видена

За да ја зголеми безбедноста, „Специјал“ го намалил рокот на траење на крофните поделени на учениците од ООУ „Димитар Миладинов“ од пет, на три дена, извести ...
сите 3 | | | веќе видена

Маж од Калифорнија се изненадил кога додека работел во својата градина во крошната од дрвотото забележал пума. Големата мачка се заглавила на висина од околу ...
сите 3 | | | веќе видена

Девојче од Тексас случајно ја сними својата смрт кога нејзината куќа експлодираше и ја уби на самото место. Линда Роџерс (12) се снимала себеси како се ...
сите 4 | | | веќе видена

Тој го гледал говорот на Трамп за состојбата на нацијата и дошол до една идеја. 7-годишното дете од Остин соседите го нарекле мал Хитлер, бидејќи во текот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Интернетот е преполн со видеа во кои главни актери се папагалите. Некои пејат, некои ги имитираат гласовите на своите сопственици, а некои дури и пцујат. ...
сите 2 | | | веќе видена

Хулен Лопетеги пред извесно време за првпат јавно проговори за неуспешната етапа која ја имаше како тренер на Реал Мадрид, а во ексклузивната полноќна програма ...
сите 2 | | | веќе видена

Администрацијата на Трамп не само што има антипатии кон ЕУ, туку и сака да ја уништи Унијата. Вака почнува статијата на "Guardian" за опасноста која на ЕУ и се ...
| | веќе видена

Пакистанските медиуми неодамна објавија фотографија која го привлече вниманието на јавноста, наведува “Washington Post”. Станува збор за фотографија од мртва ...
| | веќе видена

 Сите сакаме да патуваме. Во тоа сум сигурен. Но, најголем број на луѓе остануваат дома со изговор дека немаат пари и поради тоа не можат да си го дозволат ...
сите 2 | | | веќе видена

next