Архива на вести за 16 Мај 2019

Ниту едно од двете обвиненија „Талир“ и „Талир 2“ кои ги поднесе специјалното јавно обвинителство на 22 ноември 2018 година до кривичниот суд во Скопје не може ...
сите 39 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи смета дека најавените кадровски промени во извршната власт ќе значат подобрување на ...
сите 125 | | | веќе видена

Најновото истражување е направено на повеќе од 2000 мажи, а тие потврдија како изгледа совршената жена. Можеби ќе се изненадите, но русокосите не се најфатални ...
сите 9 | | | веќе видена

Продолжува драмата со потрагата по исчезнатото 6-годишно момче, кое пред два дена падна во надојдената река Босна. Семејството се сомнева дека тоа е затрупано ...
сите 12 | | | веќе видена

Во понеделник е закажана седницата на комисија за деловнички и имунитетно мандантни прашања на која ќе се расправа за одземање на пратеничкиот мандат на ...
сите 157 | | | веќе видена