Архива на вести за 16 Мај 2019

На пратеникот Павле Богоевски, му се заканува минимум една година затворска казна со тоа што потврди дека му овозможил на друг да користи дрога. Богоевски ...
сите 378 | | | веќе видена

„Бомбата“ која вчера осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, ...
сите 219 | | | веќе видена

„Арапска ноќ“ од Роланд Шимелфениг, во режија на Зоја Бузалковска е претставата што театарот „Војдан Чернодрински“ утревечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе ...
сите 43 | | | веќе видена

Ич не ми е гајле што ќе стори Павле и дали ќе поднесе оставка! - пишува новинарот Бранко Героски во својата денешна колумна , посветувајќи ја на актуелната ...
сите 294 | | | веќе видена

Иницирајќи ја Меѓународната група на експерти меѓу Република Северна Македонија и Грција за имињата за комерцијална намена, трговските марки и заштитните ...
сите 24 | | | веќе видена

Во организација на Владата, АД „Електрани“, Амбасадата на САД и ЗИП Институтот се одржува вториот по ред Македонски енергетски форум 2019 на тема „Енергетска ...
сите 47 | | | веќе видена