Манекенката Хејли Болдвин и пејачот Џастин Бибер повторно се заедно. Парот очигледно не ја крие својата љубов, па пред неколку дена беа уловени како се ...
сите 5 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша со својата појава мами воздишки кај мажите, а на згодното тело и завидуваат многу жени. Фолк дивата редовно на Инстаграм ги воодушевува своите ...
сите 33 | | | веќе видена

Многу жени имаат проблеми со тируидната жлезда, затоа е потребно да  ги припремите симптомите, за да почнете со терапиа. Немојте да се загрижите затоа што со ...
сите 6 | | | веќе видена

Задачата која била поставена на учениците во едно училиште во Кина е новата главоболка на корисниците на Интернетот.  Во прашање е часовник кој има 12 класични ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска и утре во Нион ќе бидат извршени ждрепките за квалификациските рунди во двата европски купа.  Во Лигата на шампионите, тетовска Шкендија за можни ...
сите 30 | | | веќе видена

Кит-убиец кој починал откако се насукал на една песочна плажа ги растажил и шокирал љубителите на животни откако виделе што се наоѓа во неговата утроба. Китот ...
сите 3 | | | веќе видена

Изминатава година за жал на Марина Туцаковиќ и открија малигнен тумор на дојка. По дијагностицирањето таа беше оперирана во Белград, а потоа беше испратена на ...
сите 6 | | | веќе видена

Убодот од стршен во некои случаи може да биде смртоносен. Најчесто сè се завршува со благ оток кој може да боли и да трае неколку дена, меѓутоа во екстремни ...
сите 3 | | | веќе видена

Љубовната приказна на еден индиски уметник и млада жена од Шведска започнала пред 40 години.  Прадајумна Кумар Махандиа е роден во едно село во Индија во 1949 ...
сите 3 | | | веќе видена

До крајот на месецов се очекува да заврши инсталирањето на електронскиот систем за наплата на патарините, најави денеска директорот на Јавното претпријатие за ...
сите 17 | | | веќе видена

Луана Вјолца е името на девојката која важи за една од најпопуларните во Албанија. Родена во 1990 година во Тирана, започнува да се бави со шоубизнис уште од ...
сите 5 | | | веќе видена

На венчавката на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ во четврток во Белград ќе дојдат гости од цел свет, ќе служат 160 келнери, додека една од најскапите ...
сите 15 | | | веќе видена

Додека пратениците во Собранието ќе треба да расправаат по единствеата точка на дневен ред – Ратификација на договорот со Грција, граѓаните кои веќе неколку ...
сите 200 | | | веќе видена

next