ОВЕН: Во овој период од вашиот живот владее јаснотија и едноставност. Дефинитивно ќе биде поволно ако плановите ги преточите во конкретна реалност. Времето за ...
сите 51 | | | веќе видена

Поп пејачката Ријана ја прекина љубовната врска со саудискиот бизнисмен Хасан Џамил, пишуваат американските медиуми. Како што дознаваат, Ријана решила да ја ...
сите 7 | | | веќе видена

Бракот и понатаму може да се смета за успешен дури и ако заврши со развод, велат психотерапевтите. Брачните советници тврдат дека бракот е дизајниран со цел ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку менструалниот циклус Ви доцни не мора да значи дека станува збор за хормони, бременост или прерана менопауза. Обрнете внимание дали го запоставувате ...
сите 10 | | | веќе видена

На сите ни е познато дека девојките од Русија се исклучително убави и дека имаат многу додворувачи, но приказната на Ангелика Кенова е нешто што не го гледаме ...
сите 4 | | | веќе видена

Дури и ако сите држави на светот би го почитувале Парискиот договор за ограничување на емисијата на штетни гасови, постои голема опасност на Земјата да ...
сите 6 | | | веќе видена

Емили Ратајковски, во повеќе наврати во своите интервјуа истанка дека голем дел од девојките кои се одлучуваат естетески хирургии на градите бараат толкму ...
сите 14 | | | веќе видена

Ставањето кромид во текот на ноќта во чорапите е познат трик во Кина, а служи за чистење на крвта и стимулација на внатрешните органи. Во кинеската традиција ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога косата е мокра, нејзината молекуларна структура почнува да се менува. Водата се впива преку тврдиот надворешен слој на кутикулите на влакната и продира во ...
сите 8 | | | веќе видена

next