Пред неколку дена српските медиуми пишуваа дека наводно Северина Којиќ и Игор Којиќ се разведуваат а како причина за нивниот развод беше наведена водителката ...
сите 15 | | | веќе видена

Кога работите не ви одат од рака, секогаш треба да знаете дека Господ има план за вас. Ако му верувате, Тој ќе ви даде големи дарови. Си биле три стебла на ...
сите 2 | | | веќе видена

Се се случува со причина во животот, за добро или лошо. Кога ни е најтешко сетете се дека на некого би му било престиж да биде како нас. Никогаш не треба да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник Понеделник е прв ден во неделата и се смета  за најсреќен. Се вели дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Обично „нашето“ е најубаво нели?  Ана има само 7 години живее во Русија и ја носи титулата најубав детски модел. Зборови неможат да ја опишат нејзината ...
сите 4 | | | веќе видена

Иако можеби сте го одвикнале детето од пелени и сте го научиле само да оди во тоалет, сепак понекогаш знае да се појави мал проблем – мокрење во сон. Иако ова ...
сите 6 | | | веќе видена

На социјалните медиуми може да се забележи како тие носат луксузни дизајнирани парчиња, возат луксузни автомобили и посетуваат скапи места. Но, има многу други ...
сите 4 | | | веќе видена

Вие и вашиот партнер знаете сè еден за друг. Ја знаете вашата омилена храна, омилени филмови, алергии и семејна историја. Се сакате целосно, но каде е ...
сите 9 | | | веќе видена

Колку е прекрасно кога денот ќе го започнете со доза позитивност! Овие зборови на Махатма Ганди ќе ве инспирираат и мотивираат, а позитивните мисли секогаш ...
сите 2 | | | веќе видена

Д-р Горан Деримачковски, специјалист уролог во клиниката Хил во соработка со Неуромедика ќе врши прегледи во клиниките на Неуромедика во: • Скопје, 22.12.2018 ...
сите 5 | | | веќе видена

Љубовниот триаголник Кија-Слоба-Луна ја брануваше јавноста со месеци. Во последно време имаше и шпекулации за наводна актуелна врска помеѓу Слоба и Луна што се ...
сите 4 | | | веќе видена

next