Планинарката Џиџи Ву (36), чија пасија било да се искачува на планините и да позира во бикини, загина откако паднала во клисура и смрзнала. Џиџи, чиј прекар ...
сите 4 | | | веќе видена

Напалениот фудбалер Огњен Врањеш пред неколку години и испраќал приватни пораки на Инстаграм и на Дара Бубамара, која го игнорирала, прво затоа што не знаела ...
сите 6 | | | веќе видена

Овен Ова е одличен момент да почнете да заработувате. Многу вложувавте, па нормално е да ви се врати. Потрудете се да не се расправате со соработниците. ...
сите 54 | | | веќе видена

Ако имате проблеми со постојаните габични инфекции, без оглед дали во устата или на кожата, или пак во интимниот дел, обидете се со овој едноставен народен ...
сите 14 | | | веќе видена

Емили Николсон (24) од Велика Британија била шокирана кога во февруари 2016 година лекарите ѝ кажале дека има тумор на мозокот. Набргу следувало уште едно ...
сите 22 | | | веќе видена

Ако на вашето работно место имате простор за подготвување кафе, како заедничка мини кујна, тоа значи дека на работа чувате и сопствена шолја за кафе. Секако ...
сите 3 | | | веќе видена

Овој сируп против кашлица можете да направите сами и тоа по еден стар но делотворен рецепт. Сѐ што ви треба се суви смокви и шеќер. Состојки: 1 мал сад со суви ...
сите 9 | | | веќе видена

Научниците откриле дека прегратката има лековито својство и дека добро влијае на нашето психичко здравје, а особено помага за лекување на осаменоста, ...
сите 6 | | | веќе видена

Научници од Универзитетот на Пенсилванија во САД, сметаат дека печурките од видот Болетус едулис може да го намалат стареењето на човековиот организам, поради ...
сите 6 | | | веќе видена

Познатиот актер Брет Пит според светските медиуми, наводно е во врска со Шарлиз Теро. Парот се запознал преку колегата Шон Пен , кој претходно беше во врска со ...
сите 23 | | | веќе видена

Jелена Карлеуша вчера сепак се појави на снимањето на “Ѕвездите на Гранд”. Пристигна видно нерасположена, во придружба на својот менаџер, избегнувајќи ги ...
сите 124 | | | веќе видена

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расчистите некоја ситуација или нешто да заборавите. Пријателството и љубовта ...
сите 46 | | | веќе видена

Луис ван де Велде тврди дека годините за жените се само бројка, па поради тоа тие немаат предрасуди кон повозрасните мажи. „Жените дури кога ќе се погледнат во ...
сите 2 | | | веќе видена

next