После венчавката со Чарли, на принцезата Дајана и требало многу време да се чувствува пријатно во својата кожа. Доволно е да погледнете стари фотографии и ...
сите 4 | | | веќе видена

Поминаа седум години откако Горан Алачки и Адријана ставија крај на својот брак. Имено, во медиумите ТВ водителката и пејачка Адријана позната како Алчки, на ...
сите 4 | | | веќе видена

Нов член на жирито на „Пинкови ѕвездички“ е Кристина Киjа Коцкар победничката на реалното шоу „Задруга 1“. Започна петата сезона на регионалното музичко шоу ...
сите 16 | | | веќе видена

Познатата водителка Сузана Манчиќ во 2004 година позираше за списанието „Плејбој“. „Поминаа скоро 15 години од тој „Плејбој“.  Дома го чувам тој примерок и се ...
сите 6 | | | веќе видена

Американската војска го модернизираше затворот во Гвантанамо за го адаптира за полагоден живот на сè постарите затвореници. Токму поради тоа овој злогласен ...
сите 5 | | | веќе видена

Мастифот Бруно и малото шимпанзо Лимбани се најдобри пријатели. Секој ден поминуваат заедно околу два часа. Ова пријателство почна кога Лимбани беше стар само ...
сите 3 | | | веќе видена

Кога ќе видат дека мал дел од лебот мувлосал, поголемиот дел од луѓето го отстрануваат само тој дел, а остатокот го јадат. А еве зошто тоа е лоша идеја! Иако ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен  Чувствувате страв за својата егзистенција. Нормално е да не сте рамнодушни, но нормално е и трезвено да размислувате за се и да пронајдете компромисно ...
сите 65 | | | веќе видена

Дали ви се верува дека ако во маската за лице учествува и пиво, тоа ќе даде неверојатно добри резултати за убавиот изглед на вашата кожа? Потребни намирници: ...
сите 11 | | | веќе видена

Кон средината на септември започна и новата сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ со нови правила, со нов член на жирито. Во последната ...
сите 8 | | | веќе видена

Жизел Бундшен својот син Бенџамин и ќерка Вивијан ги доела 20 месеци. Моделот тврди дека ова е добар начин за децата да развијат добар имунитет. Жизел за ...
сите 3 | | | веќе видена

Пејачката Селена Гомез поради силен емоционален стрес завршила во психијатриска установа на лекување, пишува TMZ. Младата пејачка првиот пат отишла во ...
сите 5 | | | веќе видена

next