Британците Сју и Ноел Радфорд, по 28 години брак, оваа година ќе го добијат своето 21-во дете. Да добро прочитавте 21-во! Сју и Ноел овојпат ќе добијат ...
сите 2 | | | веќе видена

Професорот Сергеј Бубновскиј, познат руски експерт за кинезитерапија, тврди дека постои едноставна метода за јакнење на имунитетот. Ова е неговата препорака: ...
сите 3 | | | веќе видена

Едноставно, во своите очи тие си се најдобри за себе и сè прават за да им биде нив најубаво и да се истакнат во прв план. Овен Првиот знак во Зодијакот има ...
сите 30 | | | веќе видена

Грчкиот остров Миконос ги нуди некои од најпознатите стилски хотели во земјата. Тој е популарен како место за забава и деноноќни журки, но на островот може да ...
сите 3 | | | веќе видена

Секоја невеста сака да изгледа прекрасно на денот на нејзината свадба! Откако ќе го најдете совршениот фустан, сигурно напорно ќе се трудите да се храните ...
сите 8 | | | веќе видена

Иванка Трамп се огради од остриот говор на нејзиниот татко на тема миграција и медиуми во едно интервју, објавија агенциите денес. Повеќе од 2.500 деца на ...
сите 9 | | | веќе видена

Српските медиуми пренесуваат дека во средата Аца Лукас морал да го прекине својот настап во дискотека во Будва поради лоша здравствена состојба како итно би ...
сите 8 | | | веќе видена

Победничката на првата сезона на реалното шоу "Задруга" Кристина Кија Kоцкар ја отвори вратата од нејзиниот дом на црногорското приморје. Кристина стекна ...
сите 3 | | | веќе видена

Џој Харис се омажила за пастирот Лари Харис, кој проповедал дека жената мора да се поклони на секоја желба на мажот, а потоа открила бизарна вистина - дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Една од најпопуларните манекенки на денешницата упорно тврди дека нејзиното лице не подлегнало на корективни зафати во вид на пластична хирургија. За да видиме ...
сите 6 | | | веќе видена

Како што известуваат српските медиуми, синоќа околу 22:40 часот во населбата Умчари кај Белград, физички бил нападнат пејачот Дарко Лазиќ. Пејачот имал видно ...
сите 9 | | | веќе видена

Многумина го користат течниот сапун наместо оној во цврста состојба, сметајќи дека поради амбалажата се отпорни на бактерии и дека нуди повеќе чистота. На ...
сите 2 | | | веќе видена

next