По победата на Киа Коцкар во првата сезона на реалното шоу „Задруга“, таа започна музичка кариера, а со нејзиното учество во реалното шоу го привлече ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен  По утрото се познава денот, па така уште рано наутро ќе добиете некакви добри вести. Инвестирајте во себе и во своето тело и почнете да вежбате. Вечерва ...
сите 61 | | | веќе видена

Грчката полиција уапси девет лица, кои се осомничени дека се дел од мрежа што се занимавала со препродажба на новороденчиња на двојки кои не можат да имаат ...
сите 13 | | | веќе видена

Околу 80 отсто од луѓето кои поминуваат повеќе од три часа дневно пред компјутер мислат оти тоа им прави проблеми, а половина од нив велат дека тоа им штети на ...
сите 3 | | | веќе видена

Руската манекенка, 23 годишната Екатерина Стетсјук, која бегајќи од маж кој сакал да ја силува, скокнала од шести кат во хотел во Дубаи. Таа тврди дека шефот ...
сите 6 | | | веќе видена

Аца Лукас  се огласи по повод пораките кои се појавија, во кои, наводно ја повикува учесничката во „Задруга 2“ Маријана Зоњиќ во неговиот стан на Вождовац. Со ...
сите 8 | | | веќе видена

Овен   Ќе успеете да направите промени во вашиот љубовен живот. Во попладневните часови ќе имате прекрасна средба со вашите пријатели. Дајте шанса на секого да ...
сите 61 | | | веќе видена

Едно истражување кое било спроведено неодамна открило дека да се биде родител кој постојано е дома, воопшто не е лесно. Освен тоа, истражувањето покажало дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Покрај стискањето на акните и спиење со шминка, неадекватното миење и чистење на кожата е еден од главните причини зошто вашата кожа на лицето е оштетена, ...
сите 18 | | | веќе видена

Нутриционистите не препорачуваат појадок од банани! Најдобриот начин да го започнете денот е со добар појадок што ќе ви овозможи да ги согорите маснотиите и ...
сите 20 | | | веќе видена

next