Повеќето деца дијагностицирани со оваа ретка болест умираат на возраст од 13 години. Семејството на ова момче е многу сиромашно, живеат со примања од само 75 ...
сите 3 | | | веќе видена

Малите семејни бизниси се ‘рбетот на нашите заедници. Сите повеќе сакаат да пазаруваат ов најблиската маалска продавница отколку во големите маркети. Меѓутоа ...
| | веќе видена

Минатата недела на ова тажно кученце, Цезар, му починал газдата, 79- годишниот Мехмет.  „Кога мојот татко беше во болница, последните денови пред да почине, ...
сите 2 | | | веќе видена

Овен: Можност за средба со личност која доаѓа од далеку. Контактите со странство се успешни и постои можност вашиот партнер или член од семејството конечно да ...
сите 27 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 16 јануари. Денеска е Св. апостол Петар. Овој ден се споменува заради веригите во коишто беше окован ...
сите 8 | | | веќе видена

Јаболкото можеби ја нарушило хармонијата во рајската градина, но каснувањето на вкусно јаболко не е никаков грев и може да влијае само позитивно на вашето ...
сите 3 | | | веќе видена

Малори отсекогаш страдала со вишокот килиграми кои ги имала.  Фотографија покажува колку несреќна била таа во ситуацијата.  Кога диетите не помагале, таа ...
сите 3 | | | веќе видена

По само еден ден од породувањето на Мелиса, се случило нешто тотално неочекувано. Една жена облечена во опрема за медицинска сестра го земала новороденчето за ...
сите 8 | | | веќе видена

Рона Бегум била во сериозна состојба и потребна и била огромна посветеност од докторите.Taa страдала од хидроцефалус, што предизвикало да се изгради течност во ...
| | веќе видена

Кога се родил Кејден, докторите му дијагностицирале спинална мускулна атрофија. Тоа значи дека тој мора да биде во инвалидска количка поради болните ефекти на ...
сите 2 | | | веќе видена

Џони Кук е возач на школски автобус во Џорџија. Еден ден тој забележал дека еден од учениците бил многу нерасположен кога влегол во автобусот. Го запрашало ...
| | веќе видена

next