Многу жени ги практикуваат т.н. народни, односно домашни лекови за лекување на вагиналните инфекции, кои не се тестирани со помош на медицината. Гинеколозите ...
сите 7 | | | веќе видена

За да го одредите судбинскиот број на адресата потребно е да ги соберете цифрите додека не добиете едноцифрена бројка за која ќе го најдете описот. Пример: ...
сите 4 | | | веќе видена

Богатите семејства на Менхетен периодов имаат нов хит. Интензивно ангажираат дадилки што ги учат нивните деца да спијат во текот на ноќта. Покрај дадилките што ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што пренесуваат српските медиуми, Ана Николиќ и Стефан Ѓуришиќ Раста одлучиле да ставаат крај на нивниот брак. Луѓето што ги познаваат тврдат дека тоа е ...
сите 3 | | | веќе видена

Според Сузан Милер, една од најпознатите астролози во светот, најсреќниот ден од 2018 е токму 26 октомври, кога Сонцето и Јупитер се преклопуваат. Скорпија - ...
сите 54 | | | веќе видена

Овен  Денот ќе го поминете со некоја личност која ви е доста драга. Нејзиното присуставо ќе биде причина за вашето добро расположение, а и работите кои треба ...
сите 55 | | | веќе видена

Асахи методата е популарна ширум светот, бидејќи го забавува процесот на стареење на кожата, односно спречува нејзиното опуштање. Дејствува и на лимфните ...
сите 2 | | | веќе видена

Неуромедика се приклучува кон кампањата за одбележување на месецот за борба против ракот на дојка. Поради таа цел добивате 30% попуст на дијагностички ...
сите 6 | | | веќе видена

Мајка, која го изгуби малиот син како последица на рак, го сподели своето искуство за да ги потсети луѓето на нештата кои се навистина важни во животот. Во ...
сите 9 | | | веќе видена

Изминатиов период на големо се шпекулираше дека Кија Коцкар повторно ќе влезе во „Задруга 2“, откако по победата во првата сезона на реалното шоу стана ...
сите 11 | | | веќе видена

Скорпијата е воден знак и живее за да искуси и покаже емоции. Иако емоциите се многу важни за Шкорпијата, тие ги покажуваат поинаку од другите водени знаци. Во ...
сите 42 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ ги потврди пишувањата на медиумите дека следната година ќе стапи во брак со својата свршеница Богдана Родиќ. Во интервју за „Телегрaф“, Вељко ...
сите 26 | | | веќе видена

next