Веќе подолго време се зборува дека кокосот е лековит, и за бјути предностите од кокосовото масло, за неговите својства кои одлично делуваат на кожата и косата, ...
сите 3 | | | веќе видена

Папараците ја уловија Иги Азалеа како се забавува со пријателите во Мајами. 28-годишната австралиска раперка често објавува провокативни фотографии на ...
сите 3 | | | веќе видена

Стручњаците во Универзитетската болница во Цирих анализирале спермограми на 7.068 мажи на старост помеѓу 25 и 40 години.  Паровите кои се обидуваат да направат ...
| | веќе видена

Веќе по првото нанесување ќе почувствувате импресивен ефект. Оваа маска ќе стане алтернатива на многубројни козметички третмани во салоните за убавина. Покрај ...
сите 14 | | | веќе видена

Матеус Малина успеа да го скрши светскиот рекорд за пливање под вода. Тој исплива 244 метри и за 12 метри го победи својот претходен рекорд. Толку време без ...
сите 6 | | | веќе видена

Псоријазата е позната хронична болест на кожата, поради што е покриена со бели лушпи, кои се суви и предизвикуваат чешање. Има многу лекови во продажба,но еве ...
сите 4 | | | веќе видена

Фонтана ди Треви во Рим е обележје со долга традиција и едно популарно верување поврзано со него – ако застанете со грб свртени кон фонтаната и во водата ...
сите 8 | | | веќе видена

Во 1984 година, во затворот во Небраска, затворските служби биле изненадени од потегот на двајцата браќа близнаци кои во исто време отслужувале казна затвор во ...
сите 7 | | | веќе видена

Говењето никогаш не било полесно. Со овие кујнски трикови освен што ќе се спасите од голем неред во кујната воедно ќе заштедите време, средства а и нерви. Во ...
сите 2 | | | веќе видена

Овен   Ќе започнете со подготовки да заминете на кратко патување. Послушајте го советот од некоја постара личност од вашето семејство. Во вечерните часови ќе ...
сите 58 | | | веќе видена

Снимката на која што може да се види како една тинејџерка ја турка својата другарка од мост со експресна брзина се прошири на интернет и ги шокираше ...
сите 10 | | | веќе видена

Веста за смртта на синот, родителите на убиениот Марио Тртиќ (28), венчан кум на пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Радомир Новаковиќ, ги дочекала додека ...
сите 3 | | | веќе видена

next