Овен Денес енергичното ниво ви е стабилно и сте исклучително функционални, но поради желбата да завршите што е можно повеќе работа може да дојде до грешки кои ...
сите 48 | | | веќе видена

Тиквата е божица на есента. Вкусна, се комбинира со различни видови храна, а помага и за многу болести. * Изобилува со витамин А, Е и К, бета каротен и ...
сите 3 | | | веќе видена

За хидратација, забрзување на метаболизмот и поубава кожа најдобро е да пиете обична вода и незасладени чаеви. Покрај тоа, со помош на чаеви можете да изгубите ...
сите 6 | | | веќе видена

Голем дел од жените го искусиле следново сценарио: Неколку љубовни состаноци со згоден и културен дечко, редовно разменување слатки пораки, неверојатен секс и ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара беше гостинка во емисијата „АMG Show“ каде откри колку пари заработила за една вечер на приватна забава на Кипар. Огнен Амиџиќ познат ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден од најпопуларните парови во „Задруга 2“ беа Станија Добројевиќ и Владимир Томовиќ. Меѓутоа, откако го напуштија реалното шоу, тие се разделија. Томовиќ ...
сите 2 | | | веќе видена

Неуромедика е првиот приватен медицински бренд во Македонија кој веќе 25 години работи на полето на современа и напредна здравствена заштита. 25 години ...
сите 4 | | | веќе видена

Семејната терапија може да се работи со една личност, со различни субсистеми-детски, родителски,родител-дете, со цело семејство или проширен семеен систем, ...
сите 8 | | | веќе видена

Велат дека доброто дело се слуша надалеку, таков е и овој случај со бездомникот по име Бобз, кој се сретнал со полицаец во Њујорк и му објаснил колку очајно му ...
сите 9 | | | веќе видена

Кристина Коцкар која по победата во првата сезона на „Задруга“ и наградата од 50 илјади евра, напиша книга, почна да пее...според српските медиуми заборави ...
сите 5 | | | веќе видена

Анастасија Ражнатовиќ со момчето заминала во Црна Гора за да присуствува на свадба кај еден нејзин пријател. Ќерката на Цеца за првпат е фотографирана со ...
сите 32 | | | веќе видена

Со месеци се шпекулира за врската меѓу турскиот милионер Садетин Саран и пејачката Емина Јаховиќ. По разводот со Мустафа Сандал, Емина се заљуби во некогашниот ...
сите 20 | | | веќе видена

next