И цвеќарите пред банкрот: На стотици вработени им се заканува отказ

2 копии
9 копии

Производителите на сезонско (саксиско) и режано цвеќе бараат помош од Владата. Ако државата не интервенира, велат, нивниот сектор ќе банкротира и целосно ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Доналд Трамп по втор пат отповикан во Претставничкиот дом на Конгресот. Со 232 гласови „за“, вклучувајќи и 10 од републиканците, и ...
сите 847 | | | веќе видена

Десетици изјави на македонските политичари поврзани со проблемот со Бугарија наведуваат на тоа дека подобар исход во разговорите официјално Скопје очекува по ...
сите 459 | | | веќе видена

На денешната седница во Собранието, пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, истакна дека законот за попис на населението е со низа ...
сите 271 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 36 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, а вкупно се лекуваат 306 лица, ...
сите 541 | | | веќе видена

Зградата на конгресот во Вашингтон е безбедна потврдуваат полициски извори од Вашингтон. Демонстраните кои беа внатре ја напуштија зградата и полицијата и ФБИ ...
сите 107 | | | веќе видена

Поранешната министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска на денешното рочиште за настаните од 27-ми април во Собранието, негираше дека ВМРО-ДПМНЕ била ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И цвеќарите пред банкрот: На стотици вработени им се заканува отказ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: