Писателката, и однеодамна актерка Ава Карабатиќ, игра во филм кој ќе биде прикажан на Загрепскиот филмски фестивал. Се работи за кусометражна проекција, за ...
сите 4 | | | веќе видена

Многумина можеби мислат дека работењето за Меган Маркл е најглуморозна професија, за некои можеби не е така. Личната асисетнтка на Меган Маркл по шест месеци ...
сите 29 | | | веќе видена

Дали сте и вие од оние кои кога малку ќе паднат температурите веднаш сакате да се стуткате под топло ќебе и да не мрднете цел ден? Доколку сте вечно смрзнати, ...
сите 3 | | | веќе видена

Пејачот Дарко Лазиќ (27) моментално минува низ тежок период поради апстененцијална крза, а како што дознава српски Телеграф, лекарите биле принудени да го ...
сите 41 | | | веќе видена

Горан Бреговиќ потекнува од Сараево, живее во Париз, го сака Белград и секогаш му се враќа. По татко е Хрват, а по мајка Србин, сопругата му е муслиуманка, а ...
сите 16 | | | веќе видена

Емина Јаховиќ ужива во нова љубовна врска. Нејзиниот нов партнер е турскиот милионер Садетин Саран, за кој пејачката не сака многу да зборува. Неодамна во едно ...
сите 11 | | | веќе видена

37.000 жители на површина од 160 km2. Лихтенштајн се вбројува во една од најмалите држави во светот, но нејзината предност, покрај фактот што изгледа ...
сите 9 | | | веќе видена

„Јас сум единствената Македонка која каде и да оди се враќа со титула” Дунавка Трифуновска деновиве е во центарот на вниманието поради врската со Владо ...
сите 3 | | | веќе видена

Бизнисменот Милан Поповиќ поднесе пријава за семејно насилство против поп-пејачката Северина Којиќ поради мејлот што му го испратила. Милан и’ напиша на ...
сите 6 | | | веќе видена

Џенифер Лопез ги израдува своите обожователи со нов видеозапис. Новата песна носи наслов „Te Guste”, а пејачката во неа ги здружила силите заедно со реперот ...
сите 36 | | | веќе видена

Мексиканскиот конгресмен беше прекинат во неговиот говор во моментот кога мексиканската политичарка Кармен Медел, за време на конгресната седница, дозна дека ...
сите 12 | | | веќе видена

Триесет и четиригодишниот Иван Суков од Русија има три жени и девет деца, но се надева дека ќе има уште жени и најмалку 50 деца. Според законот, може да има ...
сите 12 | | | веќе видена

Исфрлањето на месото и млечните производи од исхраната стана многу популарно, па во последните десет години е забележан пораст на бројот на вегани за 350 ...
сите 11 | | | веќе видена

next