Војин Ражнатовиќ, синот на покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан на социјалните мрежи објави фотографија со својот татко која јавноста досега не ја видела. Имено, ...
сите 18 | | | веќе видена

Богдана Родиќ официјално е снаа на цеца. Вељко заедно со фолк дивата заминал кај родителите на својата партнерка официјално да ја побара нејзината раката.  ...
сите 18 | | | веќе видена

Мајката на две годишната Наџа Петровиќ од Крагујевац која почина во април годинава, откако била заразена од морбили бидејќи докторите ја ставиле во иста соба ...
сите 47 | | | веќе видена

Писателката, и однеодамна актерка Ава Карабатиќ, игра во филм кој ќе биде прикажан на Загрепскиот филмски фестивал. Се работи за кусометражна проекција, за ...
сите 4 | | | веќе видена

Многумина можеби мислат дека работењето за Меган Маркл е најглуморозна професија, за некои можеби не е така. Личната асисетнтка на Меган Маркл по шест месеци ...
сите 35 | | | веќе видена

Дали сте и вие од оние кои кога малку ќе паднат температурите веднаш сакате да се стуткате под топло ќебе и да не мрднете цел ден? Доколку сте вечно смрзнати, ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачот Дарко Лазиќ (27) моментално минува низ тежок период поради апстененцијална крза, а како што дознава српски Телеграф, лекарите биле принудени да го ...
сите 47 | | | веќе видена

Горан Бреговиќ потекнува од Сараево, живее во Париз, го сака Белград и секогаш му се враќа. По татко е Хрват, а по мајка Србин, сопругата му е муслиуманка, а ...
сите 7 | | | веќе видена

Емина Јаховиќ ужива во нова љубовна врска. Нејзиниот нов партнер е турскиот милионер Садетин Саран, за кој пејачката не сака многу да зборува. Неодамна во едно ...
сите 13 | | | веќе видена

37.000 жители на површина од 160 km2. Лихтенштајн се вбројува во една од најмалите држави во светот, но нејзината предност, покрај фактот што изгледа ...
сите 8 | | | веќе видена

„Јас сум единствената Македонка која каде и да оди се враќа со титула” Дунавка Трифуновска деновиве е во центарот на вниманието поради врската со Владо ...
сите 3 | | | веќе видена

next