Бебињата не ја задржуваат температурата како возрасните затоа кога претстојуваат надвор во текот на зимата облеката треба да биде прилагодена на временските ...
сите 11 | | | веќе видена

Мисионерската поза: Тоа е како сладолед од ванила - вкусна и одлична, класика - но луѓето сакаат да ја омаловажуваат. Кога ги прашавме момците што мислат за ...
сите 2 | | | веќе видена

Мексиканската актерка Жаклин Бракамонтес ја паметиме особено по улогата на Марибел во хит серијата “Руби”, а подоцна се појави и во главна улога во “Љубовни ...
сите 3 | | | веќе видена

Православните христијани кои се водат според Јулијански календар утре ќе ја пречекаат Православната или Старата нова година. Голем број македонски семејства ...
сите 50 | | | веќе видена

Рис Витерспун сними фотосесија за февруарското издание на списанието „Vogue“ Модни куќи како Живанши, Марк Џејкобс, Александар МекКвин и Барбери позајмија свои ...
сите 6 | | | веќе видена

Кендал Џенер објави нови разголени видео снимки  на нејзиниот профил на Инстаграм. Воедно втора година по ред, Кендал е прогласена за модел на годината. Во ...
сите 15 | | | веќе видена

Турската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг, актерот Халит Ергенџ се венчаа во 2009 година откако нивната љубов се роди на снимањето на серијата „1001 ...
сите 6 | | | веќе видена

Карлеуша и Фудбалерот Душко наводно се наоѓаат во брачна кризаи се пред распаѓање на бракот, а проблемите во рајот започнале на настапот на новогодишната ...
сите 76 | | | веќе видена

Имавме прилика да видиме разни „зимски магии“ кај Русите, од бизарни случки, до неверојатно смешни. Овојпат ви пренесуваме видео на кое е прикажан начин на кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Пет години како по правило се соочувам со истиот проблем – деца во просек од три години практично не зборуваат. Одамна планирам со вас да ги споделам своите ...
сите 2 | | | веќе видена

next