Архива на вести за 16 Мај 2019

Во Норвешка во тек се преговори меѓу венецуелската Влада и опозицијата, потврди денеска венецуелскиот амбасадор во ОН Хорхе Валеро. Средбата се одржува со цел ...
сите 53 | | | веќе видена

Раперот Ненад Ставровски – Нешо кој пред само неколку дена објави нова песна со наслов „Ќе биде“. Таа ми е една од омилените од мојот прв соло-албум ...
сите 2 | | | веќе видена

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, Виктор Димовски, и генералниот секретар за меѓународни економски ...
сите 25 | | | веќе видена

На зградата на поранешно „Беко“ во Скопје секој ден се изведуваат градежни работи, иако на сила е мораториумот за градба во општина Центар. Жителите на ...
сите 2 | | | веќе видена