Архива на вести за 16 Мај 2019

Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Се надевам сите ќе нѐ направи горди или ...
сите 474 | | | веќе видена

Командантот на иранскиот корпус на Гардата на исламската револуција, бригаден генерал Хосејн Салами вчера изјави дека Техеран се наоѓа „на работ на целосна ...
сите 167 | | | веќе видена

Конкретна и суштинска соработка за севкупен напредок на државата и реализирање на стратешките цели – членство во Европската унија и во НАТО, договорија на ...
сите 216 | | | веќе видена

Ален Делон одговори на бранот критики против него, откако стана јасно дека ќе му биде доделена почесна награда на Канскиот филмски фестивал. „Ме сакале или не, ...
сите 47 | | | веќе видена

Од СДСМ очекуваат надлежните институции да го разоткријат случајот со незаконското снимање, но и емитување на снимка која предизвика реакции и барање оставка ...
сите 372 | | | веќе видена

По околу 90 минутна расправа на пленарна седница, во речиси празната сала на во грчкиот парламент и по обраќањето на 10 пратеници и говор алтернативната ...
сите 22 | | | веќе видена

Новиот документарен филм за Меган Маркл „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот ...
сите 26 | | | веќе видена

Поттикнати од прогласувањето епидемија на морбили на територијата на целата држава, реакциите на родители чии деца не се вакцинирани и како резултат на тоа ...
сите 128 | | | веќе видена

Во последно време рап-сцената цвета во Македонија се појавија многу нови имиња, некои од нив со повеќе квалитет, некои помалку, но факт е дека ова е нивно ...
сите 4 | | | веќе видена

Тамара Тодевска со Proud вечерва и’ обезбеди пласман на нашата земја во финалето на годинашново, шеесет и четврто издание на Евровизија. На сцената ја ...
сите 426 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за контрола за секој пратеник или функционер кој што врши јавна дејност, како што се судии и ...
сите 58 | | | веќе видена