Архива на вести за 16 Мај 2019

Премиерот Заев и новоизбраниот претседател Пендаровски се договарале да работат усогласено за побрз влез на земјата во ЕУ и НАТО. Првата официјална средба се ...
сите 259 | | | веќе видена

Овагодинешното издание на „Евровизија“ започна пред два дена кога се одржа првата полуфинална вечер. Вечерва во Тел Авив ќе се одржи и втората полуфинална ...
сите 203 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. ...
сите 312 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 302 | | | веќе видена

Канската кроазета секојдневно се полни со филмофили, туристи, папараци од целиот свет, кои денеска, освен филмските ѕвезди, ги дочекаа и британскиот музичар ...
сите 15 | | | веќе видена

Студентите имаат надеж дека бргу државата ќе стане членка на Европската унија, оценува заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар ...
сите 5 | | | веќе видена

Но, оттаму не прецизираат дали и таксистот кој снимал и пратеникот кој  нелегално набавивал ќе бидат предмет на истрага. Кратко посочуваат дека допрва ќе ...
сите 53 | | | веќе видена