МакМода

Без разлика дали патувате службено, туристички или одите на одмор, секогаш можете да се чувствувате како ВИП патник. Додека го чекате вашиот лет, можете да ...
сите 17 | | | веќе видена

Наташа и Валентино Тренeски од Кичево, својата среќа ја најдоа на продажното место Детел ин ка, каде на инстант лоз „ Доме , сладок доме “, добија стан во ...
сите 14 | | | веќе видена

Оваа недела и планетата Венера и планетата Меркур ќе влезат во знакот на Близнаци, обезбедувајќи им многу среќа на сите воздушни знаци . А вие, кој знак сте ...
сите 84 | | | веќе видена

Оваа недела планетата Венера ќе престојува во знакот на Бик и може да донесе малку повеќе напнатост во животот на Шкорпиите, додека Биковите ќе бидат среќни во ...
сите 77 | | | веќе видена

Интернационалниот бренд за долна облека, пижами и хулахопки Penti , овие месеци ја претстави својата нова колекција преку соработките со македонските блогерки ...
сите 4 | | | веќе видена

Оваа недела планетата Меркур ќе влезе во знакот на Бик, додека планетата Марс ќе се пресели од знакот на Близнаци во знакот на Ракот. А вие, во кој знак сте ...
сите 70 | | | веќе видена

Модната марка на топ моделот Лија Кебеде, се здружи со H&M за дизајнирање на нова колекција за пролет/лето 2021 базирана на модни додатоци и облека. Со своите ...
сите 4 | | | веќе видена

Оваа недела планетата Венера ќе го напушти знакот на Овен за да влезе во знакот на Бик: љубовта ќе им се насмевне на сите земјени знаци! А вие, во кој знак ...
сите 56 | | | веќе видена

„Што ако…?“ од Мет Мури и Ендрју Р. Мекхју e книга што е полна со интересни прашања, но конципирана е на тој начин што го мотивира читателот да размислува и ...
сите 15 | | | веќе видена

Инхибитори на протеази и моноклонални антитела се новите лекови за победа на САРС-CoV-2. Покрај вакцините кои се користат за брзо имунизирање на населението, ...
сите 7 | | | веќе видена

next