МакМода

Со перформансот „Скопје-Варшава… со љубов виа Малух“ според концептот на Владан Царичиќ – Цар во реализација на балерината Ивана Коцевска заедно со двете ...
сите 35 | | | веќе видена

Ако некој сака да ја менува редовно својата коса, тоа се девојките од семејството Кардашијан – Џенер. Овојпат постарата сестра си поигра со боите, па ја обои ...
сите 21 | | | веќе видена

Ако ги следите астроносмките настани, сигурно ќе го маркирате во календарот датумот 26-ти август – кога месечината ќе биде полна. Полните месечини не се само ...
сите 3 | | | веќе видена

Во новата, есенска колекција, MANGO ни носи неодоливи модни парчиња во неутрални нијанси. Погледот ни е насочен кон три нови модни парчиња со риги во сина, ...
сите 11 | | | веќе видена

next