МакМода

Меган Маркл на настанот Military Charity Gala, во друштво на сопругот, принцот Хари, се појави во свежо модно издание – со брановита фризура во стилот на ...
сите 22 | | | веќе видена

Трчањето во Скопје, станува секојдневие. Огромен број заинтересирани учесници добиваат можност да истрчаат десет километри за хумана цел Секоја година сѐ ...
сите 12 | | | веќе видена

Кампања во која учествуваат Адриан Броди, Амбер Валета, Каролин Марфи и Адвоа Абоа, заедно со семејството Соренти и пријателите на брендот Н овата кампања на ...
сите 8 | | | веќе видена

За пријатен и лесен летен ручек, подгответе пилешки срца во пикантен сос. Потребни намирници – 250 грама свежи или замрзнати пилешки срца, 1 главица кромид, ...
сите 133 | | | веќе видена

На 6 септември со почеток во 10 часот, па се до 19 часот ќе биде организирана голема хуманитарна акција на 33 пунктови за донации поставени низ Скопје, Битола, ...
сите 35 | | | веќе видена

Сакате еден ден да вежбате аеробик или пилатес, друг ден да одите на базен, на танци, а за викенд да играте тенис или да одите на адреналиснко искачување по ...
сите 20 | | | веќе видена

Во текот на годините сме се сретнале со различни митови и претпоставки за исхраната воопшто, па и за третманот Noninvasive luposuction , кои се резултат на ...
сите 10 | | | веќе видена

Таканареченото „второ кралско семејство“, семејството Бекам, ја красат насловната страница на октомвриското издание на британскиот Вог тин, а фотосесијата е ...
сите 25 | | | веќе видена

next