МакМода

Кајли Џенер и Тревис Скот, со ќеркичката Сторми, купуваат куќа на Беверли Хилс. Станува збор за модерна вила од 12 милиони евра. Кајли Џенер и раперот Тревис ...
сите 3 | | | веќе видена

Со колекцијата на MAX&CO спротиставувањето на зимата ќе ни биде големо задоволство! Температурите продолжуваат да паѓаат, денот станува пократок, а зимата веќе ...
сите 6 | | | веќе видена

Од понеделник, 29 октомври, планетата на љубовта, Венера, го нашушта знакот на Шкорпија и влегува во знакот Вага. Оваа промена ќе донесе многу љубов и страст ...
сите 22 | | | веќе видена

Сопственикот на најголемиот британски хај-стрит бренд, Топшоп, Sir Филип Грин, се соочува со сериозни проблеми кои сосема сигурно ќе допринесат да ја загуби ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали знаете дека Halloween или „Ноќта на вештерките“ е празник кој се слави секоја година на 31 октомври и се прославува речиси низ целиот свет? Затоа Скопје ...
сите 12 | | | веќе видена

next