МакМода

Пана Кота (Panna cotta) е едноставен десерт направен од само неколку состојки, а главни се млекото и слатката павлака. Италија е земјата од каде што овој ...
сите 13 | | | веќе видена

H&M ја лансираше колекцијата во која доминираат само две бои – црната и белата, предлагајќи да ги комбинираме. Пред-есенската колекција од H&M носи новитети во ...
сите 15 | | | веќе видена

Во рамките на програмата на шестото издание на фестивалот „ДримОН“ на 25 јули во Домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, со почеток во 22 часот, ќе ...
сите 29 | | | веќе видена

За новата спортска колекција Викторија спорт, позираат ангелите на Викторија сикрет покажувајќи ја беспрекорната форма на телата. Летната кампања на спортската ...
сите 4 | | | веќе видена

Некои градници се премногу убави за да се скријат под слоевитата облека. За среќа, модата денес дозволува градникот да се вкомпонира во гардеробата како дел од ...
сите 5 | | | веќе видена

Ќерката на супермоделот од 90-те години Синди Крафорд, Каја Гербер, високо се пробива во модниот свет, а доказ за успешноста е новата рекламна кампања овојпат ...
сите 9 | | | веќе видена

Завчера на градскиот базен во Кавадарци се одржа завршниот час од третата по ред пливачка школа за оваа година „Пливај и уживај“, организирана од Еуролинк ...
| | веќе видена

Започна со работа новата пречистителна станица за третман на отпадни води во Радовиш. Покрај новата пречистителна станица за третман на отпадни води, ...
сите 43 | | | веќе видена

Полничкиот супермодел Ешли Грем повторно е заштитно лице на италијанската модна марка специјализирана за поголеми конфекциски броеви, Марина Риналди. Грем ...
сите 7 | | | веќе видена

next