МакМода

Денеска и официјално заврши пријавување на Виз Ер Скопски маратон со што ќе се комплетира бројката од околу 10 000 натпреварувачи кои на 6-ти мај ќе трчаат низ ...
сите 63 | | | веќе видена

Топ моделите, сестри, Џиџи и Бела Хадид продолжуваат да забавуваат со „вкрстување“ на гардеробата која ја носат. Овојпат, тие покажаа како еден костум може да ...
сите 20 | | | веќе видена

Италијанката марка Bulgari повторно ја ангажираше Лили Олдриџ за рекламна кампања која вклучува и видео. Американската убавица блеска на фотографиите за ...
сите 3 | | | веќе видена

Во рамки на платформата „Рециклирате ли!?“ Во организација на Пивара Скопје, Амбасадата на Кралството Холандија и компанијата Пакомак, годинава повторно се ...
сите 5 | | | веќе видена

Топ моделот Џиџи Хадид наполни 23 години и со многу стил го прослави својот роденден во Њујорк. Славеничката беше облечена во блескав, секси „златен“ фустан од ...
сите 17 | | | веќе видена

Прекрасни креации од ткаенина брокат со екстравагантни везови се достапни во продажба во модното студио „Кадора“ кое се наоѓа зад зградата на Сојузот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Дизајнерката Росица Мршиќ ја претстави најновата колекција наречена „Celia“ вчеравечер во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден ...
сите 6 | | | веќе видена

next