МакМода

Уживајте во есенската пита со тиква, позната како Тиквеница. Намирници за тестото – 500 грама брашно, малку сол, малку масло, малку млака вода. За филот – 1 ...
сите 69 | | | веќе видена

Моделот и глумица Емили Ратајковски е „уловена“ на Њујоршките улици, облечена во сако со флорален принт. Цветното сако Ратајковски го искомбинирала само со ...
сите 4 | | | веќе видена

Славниот пар Викторија и Дејвид Бекам ја продадоа вилата во Беверли Хилс која ја купија во 2007 година поради ангажманот на Дејвид во Лос Анџелес Галакси. Во ...
сите 8 | | | веќе видена

Од трансплантацијата на бубрег во 2017 година, Селена Гомез страда од емоционална криза и напади на паника: таа сега е хоспитализирана и добива терапија за ...
сите 15 | | | веќе видена

Италијански рецепт кој ќе го повторувате со задоволство…. Намирници – 150 г тиква, 100 г овчо сирење, 1 чешне лук, 200 мл бело вино, 1 лажичка мелен мак, 2 ...
сите 65 | | | веќе видена

Eucerin ® – експертот во медицинската нега за кожата, ја пушти во продажба последната иновација во своето портфолио – Eucerin ® Hyaluron-Filler Ноќен пилинг и ...
сите 9 | | | веќе видена

next